Uspjeh labinskih učenika na ispitima Državne mature

Uspjeh labinskih učenika na ispitima Državne mature

21.7.2023. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

Rezultati učenika na I. roku Državne mature 2022./2023.


Od ukupno 83 učenika maturanata četverogodišnjih programa Srednje škole Mate Blažine,  69  učenika pristupilo je ispitima državne mature u ljetnom roku, i to 33 učenika iz strukovnih programa (17 učenika  iz ekonomije i 16 učenika iz elektrotehnike) te 36 učenika iz gimnazijskih  programa. Ove se godine po prvi puta, otkada je uvedena državna matura, ispit iz Hrvatskog jezika pisao na jedinstvenoj razini. U našoj školi ispit iz Hrvatskog jezika pisalo je 69 učenika, Engleski jezik na A razini pisalo je 39 učenika, Engleski jezik na B razini pisalo je 30 učenika, Matematiku na A razini pisalo je 25 učenika i Matematiku na B razini pisalo je 44 učenika. Kada je riječ o izbornim predmetima, top-tri izborna predmeta naših maturanata jesu i ove godine Fizika, Biologija te Politika i gospodarstvo. Od ostalih izbornih predmeta birali  su  Kemiju, Informatiku,  Povijest,  Geografiju,  Psihologiju, Glazbenu umjetnost, Likovnu umjetnost i Talijanski  jezik.


Od ukupno 69 učenika uspješno je 61 učenik položio sve obvezne predmete, odnosno ukupno 8 učenika nije bilo uspješno uglavnom iz jednog obveznog predmeta, i to 2 učenika iz gimnazijskog programa, 2 učenika iz programa elektrotehnike i 4 učenika iz programa ekonomije.


Odličnu ocjenu iz sva tri obvezna predmeta dobili su učenici  gimnazijskog programa: Karlo Strel, Roan Rašuo i Vito Rocco. Također, Karlo Strel dobio je odličnu ocjenu iz svih izbornih predmeta, a na ispitu iz Kemije ostvario je  stopostotnu riješenost. Vito Rocco iz predmeta Matematika – B razina također je postigao stopostotni rezultat.


Maturanti Škole koji su  postigli odličan uspjeh iz jednog ili više obveznih predmeta jesu:


Matematika A                  Mileta, Alka                      91,67 %


Matematika A                  Vorano, David                  91,67 %


Matematika A                  Rašuo, Roan                     88,33 %


Matematika A                  Strel, Karlo                        85 %


Engleski jezik A                Zenzerović, Elin                95,83 %


Engleski jezik A                Rašuo, Roan                     94,5 %


Engleski jezik A                Strel, Karlo                        91,33 %


Engleski jezik A                Rocco, Vito                       90,67 %


Engleski jezik A                Bijelić, Mirza                     90,33 %


Engleski jezik A                Vorano, David                  87,17 %


Hrvatski jezik                    Strel, Karlo                        91,82 %


Hrvatski jezik                    Mileta, Alka                      90,91 %


Hrvatski jezik                    Rašuo, Roan                     88,18 %


Hrvatski jezik                    Gobo, Katarina                 86,36 %


Hrvatski jezik                    Hrelja, Matea                   85,45 %


Hrvatski jezik                    Leovac, Lucia                    85,45 %


Hrvatski jezik                    Rocco, Vito                       83,64 %


Hrvatski jezik                    Verbanac, Simone           82,73 %


Maturanti naše škole koji su postigli odličan uspjeh iz jednog ili više izbornih predmeta jesu:


Strel, Karlo                        Kemija                                100 %


Strel, Karlo                        Fizika                                  95 %


Gobo, Katarina                 Psihologija                         94,44 %


Mileta, Alka                      Likovna umjetnost           90,22 %


Strel, Karlo                        Biologija                            90 %


Svim našim maturantima čestitamo na ostvarenim rezultatima i zahvaljujemo im što su nas još jednom učinili ponosnima na zvanje koje smo izabrali. Želimo im mnogo uspjeha u daljnjemu školovanju i odabiru svoga životnog poziva. Vjerujemo kako će znanja i vještine koje su stekli u našoj školi i dalje nadograđivati  na izazovnim putovima koji su pred njima.


ssbm.hr

srednja škola mate blažina uspjeh obrazovanje karlo strel Vito Rocco Roan Rašuo