Urbanistički plan mjesta Kapelica: uvaženo 70% primjedbi građana ogorčenih mahom na prometne koridore
2.3.2009. // Radio Labin // Objavljeno u kategoriji Gospodarstvo
Proteklog petka održan je drugi po redu sastanak sa građanima Mjesnog odbora Kapelica. Izrađivač Urbanističkog plana, Sonja Jurković i Nataša Martinčić, iz Zavoda za urbanizam i prostorno planiranje iz Zagreba prezentirale su plan nakon što je uvaženo 70 % pristiglih primjedbi. Naime nakon prvog sastanka između izrađivača i mještana Kapelice, koji je održan 20. listopada 2008. pristigla je 71 primjedba građana.
Od toga je prihvaćeno 70 % primjedbi te je 19% djelomično prihvaćeno. Prof. Jurković u ime izrađivača pojasnila je da se 40% primjedbi odnosi na promet. Sastanak nije polučio neki zaključak jer se na zahtjev građana raspravljalo zasebno o svakoj čestici te su nakon pojašnjenja odlazili kući većinom zadovoljni.
Gradonačelnik Grada Labina, Tulio Demetlika dotaknuo se peticije koju je potpisalo 244 osobe. Istaknuo je da je peticija potvrda da su žitelji zainteresirani za budućnost naselja, ali ista nije mogla utjecati na promjenu Urbanističkog plana jer na promjenu Urbanističkog plana mogu utjecati samo pojedinačne primjedbe za konkretne slučajeve.
urbanistički plan kapelica labinština labin sonja jurković primjedbe demetlika nataša martinčić anamarija lukšić