Sedam odličja mladim labinskim atletičarima AK Albona na natjecanju Erste Plava liga na Kantridi

Sedam odličja mladim labinskim atletičarima AK Albona na natjecanju Erste Plava liga na Kantridi

20.5.2016. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U ponedjeljak 16. svibnja na riječkom stadionu Kantrida održano je natjecanje Erste Plava Liga, najmasovnije atletsko natjecanje u Hrvatskoj na kojem sudjeluju učenici osnovnih škola i članovi atletskih klubova od 3. do 6. razreda.


Atletski klub Albona
na Kantridi je imao 15 predstavnika a pobjede su izborile Ariana Iljadica na 600m (učenice 6. razred), Rebecca Files 600m (učenice 5. razred), Agata Miletić Lupetin u skoku u dalj (učenice 3. razred), srebrne medalje osvojile su Leonarda Josipović u skoku u dalj (učenice 4. razred) i Erin Mohorović u bacanju vortexsa (učenice 3. razred), a brončano odličje osvojili su Jakov Gobo u skoku u dalj (učenici 5. razred) i Lucija Gobo u skoku u dalj (učenice 4. razred).

 

Blizu medalje u svojim disciplinama bile su i Kelly Tomanjik sa dva 5. mjesta (dalj, 300), Emily Brajković 6. mjesto (60m), Nina Kos 6. mjesto (skok u dalj) i Laura Kožuh 6. mjesto (skok u dalj).


Nastupilo je ukupno 446 natjecatelja a natjecanje je organizirao atletski klub Kvarner iz Rijeke.

 

Uz Rijeku Erste Plava Liga održava se još u Puli, Osijeku, Varaždinu, Zadru, Splitu i Zagrebu. Dvoje prvoplasiranih u svakoj disciplini iz svakog grada ulaze u veliko finale koje se održava u sklopu najvećeg atletskog mitinga u Hrvatskoj "Memorijala Hanžeković",  06. rujna u Zagrebu.
Atletski klub Albonu u Zagrebu će predstavljati Ariana Iljadica, Rebecca Files, Agata Miletić Lupetin, Leonarda Josipović i Erin Mohorović.



Rezultati članova Albone:


3. razred - djevojčiceAgata Miletić Lupetin  1.mjesto skok u dalj (3,49), 13.mjesto 300m (01:06,48)Erin Mohorović  2. mjesto vortex (23,80), 5. mjesto 60m (9.68)Kelly Tomanjik  5. mjesto 300m (01:01,27), 5. mjesto skok u dalj (2,62)Emily Brajković 6. mjesto 60m (9,94), 16. mjesto 300m (01:10,74)


4. razred - djevojčice Leonarda Josipović 2. mjesto skok u dalj (3,50), 6. mjesto 300m (58,02)Lucija Gobo 3. mjesto skok u dalj (3,3,37), 9. mjesto 60m (9,71)Nina Kos   6. mjesto skok u dalj (3,23), 8. mjesto 60m (9.09)Ariana Pastorčić 15. mjesto 300m (01:07,22), 19. mjesto vortex (9,93)Dora Jurada  18. mjesto vortex (10,10), 24. mjesto 60m (11,46)


4. razred - dječaci Antonio Batelić 11. mjesto 60m (9,72), 15. mjesto 300m (58,41)Nicolas Načinović 21. mjesto vortex (20,28), 24. mjesto 60m (10,64)


5. razred - djevojčice: Rebecca Files 1. mjesto 600m (02:04,71), 9. mjesto skok u dalj (3,48)
5. razred - dječaci: Jakov Gobo  3. mjesto skok u dalj (3,96), 5. mjesto 60m (8,67)


6. razred - djevojčice: Ariana Iljadica  1. mjesto 600m (01:59,37) Laura Kožuh  6. mjesto skok u dalj (3,40), 11. mjesto 60m (9,14)

 

 

 

PR

 

 

ak albona atletika erste plava liga ariana iljadica rebecca files agata miletić lupetin leonarda josipović erin mohorović