Roma Carić objavio listu i predstavio glavne točke programa

Roma Carić objavio listu i predstavio glavne točke programa

1.5.2021. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Politika

"Predstavljamo ključne točke našeg programa i listu nezavisnog kandidata Romana Carića za Općinsko vijeće Općine Kršan, odnosno oni ljudi koji će taj program sprovesti iz ideje u djelo.

Prije nego što se predstave glavne točke programa rada, nova vizija razvoja i vođenja općine Kršan, treba naglasiti, da je prije svega, najbitnija jedna temeljna činjenica, a to je da se radi o radikalnom zaokretu u načinu promišljanja investicija i projekata. Polazi se od izvora, polazi od svakog mještana općine Kršan. Polazi se od svakog dijela općine Kršan. Jer Kršan je i Letaj, Kršan su i Zankovci, Kršan je i Brdo, Kršan su i Stipani, Kršan su i Načinovići, Kršan su i Vlašići, Kršan su i Lazarići, Kršan su i Plomin i Plomin Luka i tako dalje…

Temelj samog programa bila je jedna od glavnih okosnica vizije novog smjera Općine Kršan, a to je da se ne odvajamo od žitelja Općine Kršan, već da se dodatno povezujemo s njima, jer ipak, zajedno smo najjači. Polazi se od malih problema žitelja općine Kršan, sitnih ali njima bitnih problema i svakodnevnih poteškoća, i dok većina tih malih, sitnih problema ne bude riješena, ne može se reći da je život u našoj općini najbolji, a to je naš cilj.

Program je podijeljen u tri osnovne skupine, a kroz nadolazeće dane predstavit će se ključni i

detaljni planovi za svaku navedenu točku.

1. Razvoj i infrastruktura

2. Gospodarstvo i zapošljavanje

3. Društveni standard

Pri izradi programa, osluškivane su želje i potrebe ljudi, jer kao što je i rečeno prije, čovjek

postaje najbitnija karika u ovom lancu.


RAVOJ I INFRASTRUKTURA

Pravo svakog čovjeka je da ima vodu i struju, a danas mjesto koje to nema, mjesto je koje je zapelo daleko u prošlosti. Mjesto koje ima lošu i neadekvatnu infrastrukturu (ceste), mjesto je koje ne može biti dobro povezano i gubi veliku priliku za daljnji rast i razvoj. Nažalost, takva mjesta još postoje u našoj općini.

Lokalne i nerazvrstane ceste, u nadležnosti upravljanja od strane Općine Kršan, u katastrofalnom su stanju.. Od Čepića, Veljaki, Vlašići, Plominskog zagorja, Načinovići, prometnice su koje se ne mogu smatrati prometnicama 21. stoljeća, čak niti 20. stoljeća…

Mjesta koja u sebi sadrže stare i zapuštene ruševine, samo su dokaz neadekvatnog i sporog razvoja općine. Svako mjesto mora biti dovoljno razvijeno kako bi svaki stanovnik tog mjesta mogao uživati u svakodnevnom životu, od onih najmlađih, do onih najstarijih.

A ono što je još gore jest da neka mjesta nemaju čak ni vodu. Što je zaista krajnje nedopustivo. To nije, ponavljam, nije Općina kakvu želimo! Grade se megalomanski projekti, a osnovne potrebe čovjeka su zanemarene. To je nedopustivo!

 

GOSPODARSTVO I ZAPOŠLJAVANJE

Kao jedna od najbogatijih Općina, ne možemo se pohvaliti s dobro izgrađenim gospodarstvom, već samo s poduzetničkom zonom, i to onom u izradi.

Zato će jedan od glavnih ciljeva biti potaknuti na poduzetništvo, na korištenje novih tehnologija i ubrzavanje poslovnih procesa. U Općini Kršan treba izgraditi sustav koji funkcionira za sve i koji će rezultirati povećanjem prihoda u općini, a samim time i povećanjem prihoda u kućanstvima naših žitelja.

Svjesni smo globalnih promjena koje se događaju u svijetu i izazova koji nam kucaju na vrata, ali smo također svjesni i ogromnog nedostatka brzog napretka u našoj općini. Prostora za napredak itekako ima, ali samo uz nove ljude, nove ideje i nove programe.


DRUŠTVENI STANDARD

Dužnost svake općine je da omogući normalan život svakom stanovniku. Općina s toga mora omogućiti svakom žitelju da mu ili joj društveni standard u općini ne pada, već raste iz godine u godinu.

Potrebno je pomoći mladima, ali ne samo u smislu financijske pomoći, nego ih treba i motivirati kroz vidljivi napredak Općine i njezino razvijanje ka Općini 21. stoljeća. Svakog se dana vidi i problem kod mladih obitelji u smislu rješavanja stambenog pitanja i to je jedna od ključnih poveznica (uz nemogućnost pronalaska posla) zašto se mladi iseljavaju. Iako je to problem na razini države, kroz naše programe i bolju učinkovitost možemo pridonijeti rješavanju ovakvih situacija. Postoji i problem kod starijih i pružanju adekvatne pomoći. Međutim, sve je to nešto što jedna učinkovita i moderna Općina može riješiti.

Postoje još mnogobrojni problemi vezani uz kulturna, sportska i ostala društva koja također ne mogu ostati zanemarena. Općina i svi žitelji, moraju se suočiti s tom činjenicom. Kao i s nedostatkom aktivnosti i potpore koje oni dobivaju u manjem obujmu. Dakle, ne zamaramo se s nerealnim i financijskim neisplativi projektima, nego se bavimo ključnim problemima koje netko treba riješiti i tako olakšati svakodnevni život svakom žitelju našeg kraja.

NOVI SMJER nudi kvalitetna i učinkovita rješenja, a u nadolazećim danima oni će biti i

predstavljeni.

Naša lista je promjena koju Općina Kršan treba, a kako je sudeći i po terenskom radu, promjena koju Općina Kršan želi. Naša lista spremno čeka novi smjer Općine Kršan u kojoj će svi zajedno moći graditi bolju i prosperitetniju budućnost. To nisu ljudi koji će slijepo slijediti nekoga i dizati ruke kada im se to kaže. Ne, to su odlučni, sposobni, marljivi i snažni ljudi koji se bore za svoje vizije i za bolje sutra.

 

Listu za #NoviSmjerOK čine:

1. Roman Carić

2. Jelena Bartolić Škropeta

3. Lucian Mrzlić

4. Esad Huskić

5. Sean Šturbej

6. Ana Boneta

7. Matea Knapić Šavor

8. Dino Salamun

9. Klaudio Ružić

10. Silvia Fable

11. Tihana Horvatek

12. Hana Božić

13. Boris Rogić


To su imena 13 hrabrih ljudi, spremnih na promjenu i spremnih za Novi Smjer Općine Kršan. Svatko od njih predstavlja jedan dio naše općine, jedan dio naših žitelja i svatko ima svoje ideje i strasti da nešto promjeni na bolje.

Ovi izbori, kao i svi drugi, rezultat će biti isključivo odluke žitelja Općine Kršan i oni su ti koji odabiru promjenu, kako za sebe i svoju budućnost, tako i za budućnost svoje djece i svih mladih.

Vjerujemo u naše ideje, vjerujemo u našu viziju i vjerujemo da će ljudi prepoznati našu listu i na predstojećim izborima do kojih je svega nekoliko dana zaokružiti pravi izbor, pravi smjer, NOVI SMJER općine Kršan.

Više informacija o programu, listi i nadolazećim aktivnostima možete pronaći na:

Službenoj web stranici: https://roman-caric.com/ 

Facebook stranici:  https://facebook.com/RomanCaricNoviSmjer Instagram profilu: https://www.instagram.com/roman_caric/ 
Zapratite nas! #NoviSmjerOK"

Roman Carić

izbori2021 lokalni izbori općina kršan roma carić općinsko vijeće načelnik jelena bartolić škropeta lucian mrzlić esad huskić sean šturbej ana boneta matea knapić šavor dino salamun klaudio ružić silvia fable tihana horvatek hana božić boris rogić