Prepucavanja unutar IDS-a na relaciji Jakovčić-Ružić
3.3.2008. // Barkun // Objavljeno u kategoriji Politika
- Bolje da ne komentiram Jakovčićeve istupe, nije još vrijeme. Valjda se traže novi unutarnji i vanjski neprijatelji a svako toliko se mora nekoga i žrtvovati, rekao je za Barkun jedan od 'prvoboraca' IDS-a, bivši saborski zastupnik i pićanski načelnik Branko Ružić, nakon javne prozivke od šefa stranke na nedavno održanom Saboru IDS-a.
Kad će biti vrijeme da javno progovori o višegodišnjem sukobu s prvim čovjekom stranke, istini o dolasku Rockwoola u Pićan i sadašnjim županijskim igrama oko te tvornice te o 'klinču' s Jakovčićem koji je svojevremeno umalo prerastao u pravi fizički obračun, Ružić nije precizirao. Kroz smijeh nam je odgovorio da upravo ovih dana očekuje rješenje o mirovini a da će onda razmisliti o pisanju knjige jer priča ima ne samo o Rockwoolu već i puno drugih.
Predsjednik IDS-a Ivan Jakovčić se na Saboru, ničim izazvan, prisjetio Marina Fola (koji je odavno u HNS-u) i Steve Žufića (koji već dugo nije aktivan u IDS-u), pridodao im Ružića, i zaključio kako svi znaju da su oni 'nanijeli neprocjenjivu štetu' IDS-u. Kako Jakovčić nije precizirao o kojoj šteti se radi, moguće da su oni krivi i za posljednje izborne rezultate, gubitak jednog zastupnika u Saboru i nikad manji postotak glasova IDS-a u 8. izbornoj jedinici.
Ružić jedini razlog za povezivanje njih trojice vidi u činjenici što su podupirali kandidaturu Marina Fola za predsjednika IDS-a, što je valjda najveći grijeh koji su može napraviti u toj stranci. Ružić je na više naših pitanja odgovarao s 'nije vrijeme' rekavši tek kako je istina da ga mogu izbaciti iz stranke ali da za to trebaju ponuditi i argumente. Neovisno o nastavku priče, kaže Ružić, oni nikako da shvate da sam ja IDS-ovac a oni su to što jesu.
Jakovčić Stevo Žufić prepucavanja Branko Ružić IDS Pićan