[Predavanje u gradskoj knjižnici Labin] Javno predstavljanje mjera potpora gospodarstvu
5.2.2014. // Labin.hr // Objavljeno u kategoriji Gospodarstvo
Grad Labin je u 2013. uveo mjere potpore gospodarstvu. Kroz četiri mjere odobrene su 83 potpore vrijedne 410.000,00 kuna. U trgovačkim društvima ili obrtima kojima su potpore odobrene zaposleno je 232. naših sugrađana. Posebno raduje podatak da je njih 25 novozaposlenih u okviru 15 odobrenih potpora za početnike.
U 2014. za ovu je aktivnost Programom jačanja gospodarstva Grada Labina osigurano novih 450.000,00 kuna. Umjesto ranijih četiri mjera potpora (za uvođenje inovacija u proizvodnju, za početnike, za unaprjeđenje standarda kvalitete i za poboljšanje energetske učinkovitosti), financijska sredstva u vidu bespovratnih sredstava dodijeljivat će se po novom modelu kroz dvije mjere potpora i to isključivo za početnike koji prvi put otvaraju trgovačko društvo ili obrt te za svako novo zapošljavanje.
Javni poziv poduzetnicima i obrtnicima, odnosno uvjeti, kriteriji i potrebna dokumentacija za ostvarivanje prava na potpore bit će predstavljeni u četvrtak, 6. veljače 2014. godine s početkom u 17 sati u polivalentnoj dvorani Gradske knjižnice Labin (Rudarska 1).
predavanje gospodarstvo mjere