LC Live

Najgrađeni najbolji boćari i najbolje boćarice i s područja Labinštine

Najgrađeni najbolji boćari i najbolje boćarice i s područja Labinštine

20.4.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U sklopu svečane sjednice Skupštine, povodom proslave 25 godina Istarskog boćarskog saveza, u Domu kulture u Vižinadi proglašeni su i najbolji boćari i boćarski kolektivi Istre za 2017. godinu.

Najbolja boćarica: Nives Jelovica (Labin)

- na Europskom prvenstvu u talijanskom Saluzzu osvojila naslov europske prvakinje zajedno s reprezentativnim i klupskom kolegicom Tanjom Grubišom.

- na prvenstvima Hrvatske osvojila tri zlatne (pojedinačno klasično, precizno izbijanje i parovi) i jednu brončanu medalju (bližanje i izbijanje u krug).

- popravila vlastiti hrvatski rekord u preciznom izbijanju koji sada iznosi 33 punta


Najbolji boćar: Nenad Tadić (Istra Poreč)

- na prvenstvima Hrvatske osvojio jednu zlatnu (parovi) i dvije brončane medalje (pojedinačno klasično i precizno izbijanje).


 Najbolji junior: Vedran Glavić (Ročko Polje)

- na prvenstvu Hrvatske osvojio jednu zlatnu (bližanje i izbijanje u krug), te po dvije srebrne (parovi i štafetno izbijanje) i brončane medalje (pojedinačno klasično i brzinsko izbijanje).


 Najbolji kadet: Karlo Pavletić (Ročko Polje)

- na prvenstvima Hrvatske osvojio dvije brončane medalje u bližanju i izbijanju u krug, u kadetskom i juniorskom dobnom uzrastu.


Najbolja ekipa: ženska ekipa Boćarskog kluba Labin

- polufinalist europskog Kupa prvaka

- prvak Hrvatske



Najbolja momčad: Boćarski klub Pazin

- polufinalist europskog Kupa prvaka

- 4. mjesto u Prvoj HBL


 

Prigoda je kao i obično iskorištena kako bi se dodijelili pehari prvacima istarskih boćarskih liga za prošlu sezonu 2016/17.:


Prva A IBL - BK Valtura

Prva B IBL - BK Selca Bračana

Druga IBL sjeve - BK Červar

Druga IBL jug - BK Sošići

Treće IBL Buzet Umag - BK Brda, Sovinjska Brad

Treća IBL Poreč - BK Sveti Lovreč mladi

Treća IBL Pazin Rovinj - BK Foli

Treća IBL Labin Pula - BK Pula Squalus

BL Bujštine - BK Savudrija

BL Buzet Pazin - BK Krušvari

BL Poreč - BK Vrsar

BL Labin - BK Jedinstvo, Nedešćina

BL Pula - BK Šajini


 


Nagrađeni su i najuspješniji pojedinci po disciplinama u prvim i drugim istarskim ligama za prošlu, 2016/17. godinu.

Prva A IBL:

Bližanje i izbijanje u krug - Nenad Ikić (Valtura)

Brzinsko izbijanje - Nikola Jedrejčić (Lindar)

Precizno izbijanje - Zdenko Sinčić (Uljanik Standard, Pula)


 


Prva B IBL:


Bližanje i izbijanje u krug - Mirko Perhat (Vižinada)

Brzinsko izbijanje - Dino Jermaniš (Selca Bračana)

Precizno izbijanje - Gianfranco Santoro (Selca Bračana)

 


Druga IBL sjever:


Bližanje i izbijanje u krug - Milan Valenta (Fameia Novigrad)

Brzinsko izbijanje - Ivan Labinjan (Červar)

Precizno izbijanje - Ante Jurica (Nova Vas)


 


Druga IBL jug:


Bližanje i izbijanje u krug - Andrej Buršić (Potpićan Italpan)

Brzinsko izbijanje - Alfred Hek (Reginex, Pazin)

Precizno izbijanje - Sandro Jurman (Sošići)



IBS




 


ibs boćanje nives jelovica tanja grubiša andrej buršić