Labinjani na Međunarodnom kupu Grada Rijeke u stolnom tenisu

Labinjani na Međunarodnom kupu Grada Rijeke u stolnom tenisu

13.6.2010. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Mladi stolnotenisači Brovinja sudjelovali su u subotu, 12. 06. 2010. u Rijeci na 27. Međunarodnom kupu Grada Rijeke. Najpozitivnija činjenica je svakako povratak Elvise Hodžić u natjecateljski pogon. Nakon  gotovo 18-mjesečne pauze i netreniranja Hodžić je pokazala da se može ravnopravno nositi s najboljim mlađim kadetkinjama Hrvatske. To je bilo vidljivo već u prvom susretu s Varaždinkom Brodar (12. na rang listi) u kojem je, iako poražena, odigrala dobar meč (17/15, 12/10, 11/9). Nakon toga je pobijedila Lovrečanku Pršurić (19. na rang listi) 3 : 2, i Rasonju (Zabok) 3 : 0 pa je kao drugoplasirana u grupi nastavila natjecanje. U 1/8 finala pobijedila je još jednu igračicu Zaboka, 27. s rang liste, Fruk 3 : 2, a onda u 1/4 finalu igrala s prvom nositeljicom i kasnijom pobjednicom turnira Ratajec iz Varaždina (5. na rang listi). Rezultat je bio 3 : 1 (11/8, 11/6, 6/11, 13/11) za Ratajec. Sve u svemu uspješan povratak za Hodžić koja je turnir završila na diobi 5.-8. mjesta.

 

U kategoriji mlađih kadeta dobru igru je pokazao i Dario Jurišić koji se s dvije pobjede (Štriga 3 : 2, Marković 3 : 0) i tijesnim porazom 2 : 3 protiv, 21. s rang liste, Višnjanca Dekleve, plasirao u 1/16 finala. Tu je poražen od Blažeka (Varaždin), 15. s rang liste. Rezultat je bio
1 : 3 (7/11, 7/11, 13/11, 9/11).
Antonio Smoković, Axel Topčagić i Emili Topčagić nisu uspjeli proći kvalifikacijske grupe.

 

Raymond Dobrić je također u grupi imao dvije pobjede (Škrtić 3 : 0, Petrović 3 : 0) i poraz protiv Šarčevića 2 : 3. Kao drugoplasirani u 1/8 finala sastao se s Križanom (Čakovec) koji je na rang listi jedno mjesto ispred. Dobrić je poražen 1 : 3 (7/11, 11/6, 7/11, 6/11).

 

Igor Dobrić

 

 

raymond dobrić stolni tenis elvisa hodžić

Remax Labin