Kršanski vijećnik Klaudio Lazarić traži da se ne glasa o osnivanju Udruge Lokalna akcijska grupa „Istočna Istra“ (AUDIO)
10.12.2012. // Radio Labin // Objavljeno u kategoriji Politika
Potpredsjednik kršanskog Općinskog vijeća, HSLS-ovac Klaudio Lazarić poslao je danas pismo svim vijećnicima u kojem predlaže da se s večerašnje sjednice Općinskog vijeća s dnevnog reda skine prijedlog Odluke o osnivanju Udruge Lokalna akcija grupa „Istočna Istra“. Jedan od razloga za skidanje te točke s dnevnog reda je i kaže Lazarić: (ton – Klaudio Lazarić).
Općinsko vijeće nalazi se, kaže dalje Lazarić, u apsurdnoj situaciji da donosi odluku koju je načelnik već potpisao sa ostalim osnivačima, a o čemu je javnost putem tiskovina obaviještena prije više od desetak dana. Dodaje i da su materijali više nego površno, odnosno aljkavo pripremljeni: (ton – Klaudio Lazarić 1). Po predloženom modelu organiziranja, ovo nepobitno liči na nekakvu „Zajednicu općina Labinštine“ , a što nikako ne može biti na tragu racionalizacije rada lokalne uprave, veli kršanski vijećnik. Prema njegovim riječima u trenutku kad se najavljuje smanjenje broja jedinica lokalne samouprave, ovaj prijedlog sigurno nije na tom tragu, već dapače povećava aparat i poskupljuje funkcioniranje sustava . Stoga on poziva sve vijećnike, ukoliko predlagatelj ne povuče predloženi prijedlog te ukoliko inzistira na odlučivanju o prijedlogu, da prijedlog ne podrže, jer za njega, zaključuje Klaudio Lazarić, u ovom trenutku nema baš nikakvog ekonomskog, ali ni moralnog opravdanja.
klaudio Lazarić politika kršan lag lokalna akcijska grupa