JK Kvarner sudjelovao na 4. Solaris Cupu 2013.
15.4.2013. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport
Od petka 12. do nedjelje 14. travnja, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner učestvovali su na 4. izdanju Solaris Cupa 2013. za klasu Optimist u organizaciji jedriličarskog kluba Val. Solaris Cup je treća regata kriterija 1.6 koje se boduju za sastav reprezentacije u proljetnom djelu kalendara. Ponovo su na startu bili svi najbolji jedriličari klase Optimist u Hrvatskoj. Na regatu se odazvalo 130 jedriličara.
Jedriličarski klub Kvarner predstavljali su Leon Kalac, David Medančić, Paola Miletić i Antonio Milevoj.
U petak, prvi dan regate, jako jugo snage iznad 35 čvorova nije dopustilo održavanje niti jednog plova, regatni odbor je pozvao flotu na more medjutim jedrenja nije bilo. Iduća dva dana regate, subotu i nedjelju, prekrasno vrijeme i maestral omogućili su održavanje ukupno 6 plova na zadovoljstvo okupljene flote. U subotu je odjedreno 3 plova po maestralu jačine 10 čv, a u nedjelju ostalih 3 plova također po maestralu, jačine od 12 do 20 čv.
Najbolje plasirani jedriličar JK Kvarnera bio je David Medančić na 17. mjestu sa pobjedom u trećem plovu, Antonio Milevoj zauzeo je 30. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj na 4. mjestu u drugom plovu, Leon Kalac zauzeo je 37. i Paola Miletić 60. mjesto u ukupnom poretku.
Pobjednik regate Solaris Cup 2013 je Sven Stevanović (JK Maestral) ispred Marka Gačića (JK Opatija) i Lovre Marfata (JK Uskok).
Foto: www.regate.com.hr
jk kvarner
solaris cup
jedrenje
klasa optimist
jk val
leon kalac
david medančić
paola miletić
antonio milevoj