Izvješće sa 4. redovne sjednice Gradskog vijeća Grada Labina: Vodovod u gubitku gotovo 2 milijuna kuna, imenovani predsjednici i članovi radnih tijela Gradskog vijeća

Izvješće sa 4. redovne sjednice Gradskog vijeća Grada Labina: Vodovod u gubitku gotovo 2 milijuna kuna, imenovani predsjednici i članovi radnih tijela Gradskog vijeća

22.9.2009. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Društvo

Na dnevnom redu 4. sjednice Gradskog vijeća Grada Labina održane u ponedjeljak, 21. rujna 2009. godine u prostorijama Grada Labina, gradski su vijećnici razmatrali opsežni dnevni red od 26 točaka među kojima je bilo razmatranje a potom i usvajanje izvješća o poslovanju tvrtki u većinskom ili potpunom vlasništvu Grada Labina te ustanova čiji je osnivač Grad Labin u 2008. godini.

 

Godišnje izvješće o stanju TD „Vodovod"  Labin" d.o.o. Labin za 2008. godinu podnio je Dino Škopac, direktor tvrtke koji je konstatirao da je tvrtka izvještajnu godinu završila s gubitkom od 1,9 milijuna kuna. Negativnom rezultatu najviše je pridonio pad prihoda i to od 17,7 milijuna kuna kao slijed smanjenja prihoda od prodaje vode i prihoda od investicija. Prihodi od prodaje vode na razini su 1979. godine a taj se trend smanjenja potrošnje nastavlja i u 2009. godini, naglasio je Škopac. Tvrtka „Vodovod Labin" sačinila je program štednje za 2009/2010. godinu a koji se odnosi na smanjenje broja zaposlenih, smanjenje prekovremenog rada te opće štednje na svim rashodima. 

 

Trgovačko društvo „1. maj"  d.o.o. Labin u 2008. godini ostvarilo je dobit od 87.631,00 kune te prihod od 24,4 milijuna kuna, rekao je Alen Golja, direktor tvrtke te izrazio zadovoljstvo poslovanjem koje je usprkos negativnim tendencijama redovito servisiralo svoje obaveze a likvidnost ni u jednom trenutku nije bila upitna.U izvještajnoj godini učinjena je nova organizacija poduzeća, dobiven je certifikat ISO 9001, intenzivno se radilo na pripremi dokumentacije i projekata za investicije koje su započele 2009. godine te je s radnicima potpisan novi kolektivni ugovor. Veliki broj bolovanja i neefikasnost radnog vremena istaknuti su kao najveće boljke društva.

 

Gradska tvrtka Labin Stan d.o.o. čija je isključiva djelatnost upravljanje nekretninama poslovnu 2008. godinu pozitivno je poslovala, rekla je direktorica tvrtke Dolores Sorić, isto kao i tvrtka Labin 2000 koja je u 2008. godini ostvarila dobit od 31 tisuće kuna. U izvješću je direktorica tvrtke Manuela Licul Martinčić istaknula kao najznačajnije aktivnosti tvrtke realizaciju projekta vertikalne poslovne signalizacije, projekt uređenja rive Rabac, postupak javne nabave za projekt E- grad i za izvođenje svjetlovodne okosnice, kao i postupak objedinjene javne nabave za mobilnu telefoniju, nabavku novogodišnjeg materijala te objedinjavanje financijskog poslovanja Grada Labina, gradskih tvrtki i ustanova sa Privrednom bankom d.d. Zagreb.

 

Gradskim vijećnicima izvješća o radu podnijeli su i zapovjednik JVP Labin Darko Vitasović za Javnu vatrogasnu postrojbu Labin, Siniša Verbanac za Savez sportova Grada Labina, Danijela Mohorović za Pučko otvoreno učilište Labin i Irene Smoković za Dječji vrtić „Pjerina Verbanac" Labin.

 

Vijećnici Grada Labina na sjednici su usvojili Odluku o kupnji zemljišta potrebnog za rekonstrukciju raskrižja te izgradnju kružnog toka i parkirališta kod Gradskog groblja, a sukladno Urbanističkom planu uređenja naselja Labin i Presika. Grad će otkupiti  dvije građevne čestice, odnosno ukupno 12 386 četvornih metara zemljišta na kojem će se izgraditi parkiralište za 9 autobusa i oko 150 automobila. Kupoprodajna cijena zemljišta utvrđena je u visini od 20 eura po četvornom metru.

 

Vijećnici su prihvatili i Zaključak o raspisivanju javnog natječaja za prodaju dviju građevinskih čestica u Presici po početnoj cijeni od 40 eura po četvornom metru.

 

Vijećnici Gradskog vijeća  Grada Labina su na prijedlog Komisije za izbor i imenovanje te međustranačkim dogovorom donijeli rješenja o imenovanju predsjednika i članova radnih tijela Gradskog vijeća.

 

Komisija za izbor i imenovanja

 

 
  1. Silvano Vlačić (HDZ,) predsjednik    
  2. Josip Škopac (HSU)         
  3. Mersudin Smajlović (IDS)    
  4. Katarina Bastianić (IDS-BDSH)                      
  5. Iva Vlačić ( IDS-BDSH)

 

Komisija za Statut, poslovnik i normativnu djelatnost

 
  1. Boris Šumberac (IDS-BDSH) predsjednik                                 
  2. Ivan Vidak (IDS-BDSH)                                  
  3. Astrid Zulijan (IDS-BDSH)                                 
  4. Daniel Mohorović (SDP)                 
  5. Maja  Hamzić (Nezavisna gradska lista Tamare Nestorović)

Komisija za dodjelu priznanja

 
  1. Valter Poropat (IDS-BDSH) predsjednik                            
  2. Serđo Baskijera (IDS-BDSH)                              
  3. Iva Vlačić (IDS-BDSH)                         
  4. Željko Ernečić (SDP)                             
  5. Ivo Škopac (HDZ)                              

Komisija za predstavke i prijedloge

 
  1. Andrea Franković (IDS-BDSH),  predsjednik                             
  2. Manuela Sandomenigo (IDS-BDSH)                             
  3. Michele Dagostin (IDS-BDSH)                           
  4. Aldo Batelić (SDP)                  
  5. Nenad Boršić (HDZ)                             
 

Komisija za nacionalne manjine 

  1. Daniela  Mohorović  (IDS-BDSH), predsjednik                           
  2. Salmir Mrkaljević (IDS-BDSH)                            
  3. Vefaid Luboteni (IDS-BDSH)                             
  4.  Ervin Mešanović (SDP)                           
  5. Ivan Martinović (nezavisna gradska lista - Nova snaga-Forza nuova)
 

Odbor za suradnju s općinama, gradovima, regijama i međunarodnu suradnju 

  1. Serđo Baskijera (IDS-BDSH), predsjednik                                    
  2. Barbara Kokot (IDS-BDSH)                                    
  3. Mersudin Snajlović (IDS-BDSH)                                     
  4. Valdi Gobo (SDP)                                        
  5. Rinaldo Stepančić (nezavisna gradska lista Tamare Nestorović)                                       

Odbor za kulturu

 
  1. Vedran Kos, (nezavisna gradska lista - Nova snaga-Forza nuova) predsjednik                                 
  2. Ivona Verbanac (IDS-BDSH)                                
  3. Tea Bičić (IDS-BDSH)                               
  4. Morin Kudić (IDS-BDSH)                              
  5. Sanja Švrljuga  Milić MILIĆ (SDP)
  6. Vinko Šaina (IDS_BDSH)
  7. Tamara  Nestorović (nezavisna gradska lista Tamare Nestorović)
 
 

  Odbor za sport

  

  1. Josip Štemberga (SDP) -predsjednik
  2. Patrik Franković (IDS-BDSH)                                                               
  3. Lorena Beučić Knapić (IDS-BDSH)                                                             
  4. Muhamed Aličajić (IDS-BDSH)                                                              
  5. Igor Munjas (SDP)                            

Odbor za rad, zdravstvo i socijalna pitanja

 
  1. Moreno Milevoj (IDS-BDSH), predsjednik                                                                            
  2. Helena Vlačić (IDS-BDSH)                                                 
  3. Miljenko Faraguna (IDS-BDSH)                                                    
  4. Božena Vutuc Franković (HSU)       
  5. Ivan Babić (HDZ)              

Odbor za predškolski i školski odgoj i obrazovanje

 
  1. Ester Stemberger (IDS-BDSH), predsjednik                                                        
  2. Mladen Dušman (IDS-BDSH)                                                     
  3. Marta Paliska (IDS-BDSH)                                                    
  4. Zdenka Baričić (HSU)                                                     
  5. Vigor Kiršić (nezavisna gradska lista Tamare Nestorović)                    

Odbor za gospodarstvo

 
  1. Vesna Šćira Knapić  (IDS-BDSH), predsjednik                                                          
  2. Antonio Mohorović (IDS-BDSH)                                                         
  3. Rasim Halilović (IDS-BDSH)                                                             
  4. Dorijan Rajković (IDS-BDSH)                                                            
  5. Elvino Kršulja(SDP)                             
  6. Klaudio Korva (HSU)
  7. William  Nergri (nezavisna gradska lista - Nova snaga-Forza-nuova)

Odbor za financije

                      

  1. Dorino Rajković (IDS-BDSH), predsjednik                                                                
  2. Katarina Bastijanić (IDS-BDSH)                                                              
  3. Bojan Batelić (IDS-BDSH)                                                             
  4. Nenad Juričić ((IDS-BDSH)                                 -
  5. Nevenka Belušić (SDP)
  6. Silvano Vlačić (HDZ)
  7. Roberto Višković (nezavisna gradska lista - Nova snaga-Forza nuova)

Odbor za zaštitu okoliša

 
  1. Mira Hrvatin  (IDS-BDSH), predsjednik                                                            
  2. Suzana Mušković (IDS-BDSH)                                                           
  3. Elvis Diminić (IDS-BDSH)                                                         
  4. Antica  Scropetta (HSU)                                                        
  5. David Černjul  (nezavisna gradska lista Tamare Nestorović)                           

Odbor za urbanizam, graditeljstvo i komunalne poslove

  1. Romina Mohorović Tenčić  (IDS-BDSH), predsjednik                                                                  
  2. Đanluka Miletić (IDS-BDSH)                                                               
  3. Valdi  Knapić (IDS-BDSH)                                                                 
  4. Aleksej Hrvatin (SDP)                                  
  5. Romano Černjul (HSU)                                   

Odbor za mjesnu samoupravu

 
  1. Marijan Nikić (HSU) predsjednik
  2. Oreste Franković (IDS-BDSH)                                                                   
  3. Mario Paliska (IDS-BDSH)                                                                
  4. Robert Čekada (IDS-BDSH)                                                                
  5. Milenka Juričić Kraljić (SDP)      

                           

gradsko vijeće sjednica labin stan vodovod d.o.o dolores sorić komunalno 1 maj imenovanja proračun godišnja izvješća