Glazbeno Valentinovo
14.2.2009. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Kultura
LABIN - Romantičnim melodijama u izvedbi učenika i profesora obilježavanju Dana zaljubljenih pridružila se i labinska Osnovna škola Matka Brajše Rašana. Pred rodbinom, prijateljima i ljubiteljima klasične glazbe, koji su gotovo ispunili gledalište Maloga kazališta u starome gradu, preksinoć su se tako predstavili svirači glasovira, gitare, harmonike i flaute, koja je od ove školske godine, uz klarinet i saksofon, novost u školi koju pohađa stotinu pedeset učenika.
Na programu, koji se sastojao od solo točaka i za ovu prigodu okupljenih komornih sastava, našle su se, među ostalima, skladbe Schuberta, Debussyja, Rachmaninoffa i Šendejova, a na kraju koncerta pjevački zbor izveo je nekadašnji pop hit »Kao rijeka«.S. Z.
Foto: Profesori Melita Lasek i Metod Sironić OGŠ Marko Brajša Rašan koncert melita Lasek metod sironić glazba klasična glazba