Dječji vrtić Pjerina Verbanac: Prvi ciklus radionica „Rastimo zajedno“ uspješno priveden kraju

Dječji vrtić Pjerina Verbanac: Prvi ciklus radionica „Rastimo zajedno“ uspješno priveden kraju

8.12.2017. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Društvo

U četvrtak, 7. prosinca, u našem je vrtiću održan posljednji susret ciklusa radionica za roditelje „Rastimo zajedno“. Program je pohađalo sveukupno trinaestero roditelja, od kojih devetero korisnika vrtića, a vodile su ga educirane voditeljice, psihologinja Anna Goreta Giannini i odgojiteljice Dajana Dobrić i Besima Hamzić.

Program radionica za roditelje „Rastimo zajedno“, koji se održao po prvi puta u našem vrtiću, usmjeren je na pružanje podrške ranom razvoju i poticajnom roditeljstvu, a namijenjen je roditeljima najmlađe djece u dobi do četiri godine života. Svrha Programa je omogućiti protok informacija, znanja, vještina i podrške koji roditeljima koriste u ispunjavanju njihovih roditeljskih odgovornosti te promiču osobni rast i razvoj kompetentnosti roditelja i djeteta.

Ravnateljica Dječjeg vrtića, Irene Smoković, izjavila je: „Iznimno sam ponosna i isto me toliko veseli što je naš vrtić postao dio velike obitelji „Rastimo zajedno“ diljem Hrvatske. Nitko nas ne uči tome kako biti dobar roditelj, a smatram da roditelji današnjih generacija imaju veoma zahtjevnu zadaću pred sobom. Drago mi je što je upravo naš vrtić mjesto gdje mogu dobiti stručnu pomoć, podršku i sigurno okruženje u kojem je zadovoljstvo učiti i napredovati za dobrobit naše djece.“

Voditeljice Programa, Anna Goreta Giannini, Dajana Dobrić i Besima Hamzić također ne kriju svoje zadovoljstvo: „Presretne smo što smo ovu prelijepu priču uspješno privele kraju. Iako se na početku 11 radionica može činiti mnogo, povezanost koja se u tom periodu u grupi stvori, utječe tako da vrijeme jednostavno proleti. Zahvaljujemo se svim našim sudionicima na ukazanom povjerenju, pozitivnoj energiji i prijateljstvu te im od srca želimo da nastave biti ovako divni roditelji i nikada ne prestanu i dalje rasti… zajedno sa svojim obiteljima.“

Izjave roditelja:

„Zaista ste nas ispunile ljubavlju i snagom i pomogle nam da spoznamo snagu koju nismo znale da imamo. Hvala vam na svemu i ljubomorna sam na sljedeću grupu roditelja jer neću biti dio grupe. Da li primate ponavljače?“

„Volio bih da su na radionicama bili prisutni i očevi, jer roditeljstvo kao takvo sačinjavaju i majka i otac.“

„Radionice nisu mogle biti bolje, struktura teorije prezentirana je na zanimljiv način, izmjena iskustava i igara bila je idealna.“

„Molim vas da organizirate radionice za tate!“

„Drage moje voditeljice, teško je reći sve što osjećam u ovom trenutku punom emocija i osjećaja zahvalnosti što ste nam nesebično i s puno osjećaja poklonile vaše vrijeme, dio sebe. Hvala vam što ste mi dale vjetar u leđa. U svakom težem trenutku vodit ću se vašim savjetima, riječima utjehe. Hvala što ste svaku radionicu učinile tako posebnom, da sam jedva čekala sljedeće druženje. Sa suzama u očima, ali punog srca i bogatija nego što sam bila, otići ću danas kući, ali znam da time neću zatvoriti vrata. Ta će vrata zauvijek ostati otvorena.“

Sljedeći ciklus radionica „Rastimo zajedno“ planira se započeti iduće jeseni te će o tome javnost biti pravovremeno obaviještena. Veselimo se upoznati Vas!

 

Više fotografija ovdje

 

 

dječji vrtić pjerina verbanac dječji vrtić radionica