Dean Močinić kandidat IDS-a za načelnika Općine Pićan

Dean Močinić kandidat IDS-a za načelnika Općine Pićan

25.4.2021. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Politika

Dean Močinić kandidat je IDS-a za načelnika Općine Pićan na nadolazećim lokalnim izborima. 

- Izrazita mi je čast te koristim i ovu priliku te se toplo zahvaljujem predsjedništvu i svim članovima podružnice Pićan na velikoj podršci, poručio je tom prigodom kandidat IDS-a za načelnika Općine Pićan. 

Istaknuo je da Općina Pićan ima izrazito veliki potencijal, kojeg namjerava pokrenuti u suradnji sa svim mještanima i gospodarstvenicima iz tog područja. - Jasna vizija, kvalitetni projekti i ljudi koji su spremni 'zasukati rukave' za dobrobit našeg kraja garancija su napretka naše Općine, kazao je Močinić poručivši da ima mnoštvo svježih ideja, kao i da je okupio dobar tim ljudi koji će s velikim entuzijazmom u narednom mandatu raditi na daljnjem ravnomjernom napretku općine. 

Močinić je naglasio da će se svi započeti projekti i završiti, a u svom programu posebno ističe kao prioritetna područja demografiju i socijalu, poljoprivredu, poduzetništvo, kulturu, turizam i sport, korištenje EU fondova te transparentnost u radu Općine. 

- Pružat ćemo maksimalnu podršku mladima da ostanu na području naše Općine, za što imamo u planu čak 9 raznih oblika potpore, kazao je Močinić. Govoreći o poljoprivredi, kandidat IDS-a za načelnika Općine Pićan najavio je snažnu potporu OPG-ovima te sufinanciranje njihovih projekata. 

U planu su i potpore poduzetnicima, posebno mladima te opremanje i dovođenje u funkciju poduzetničku zonu Pićan jug prema potrebama poduzetnika. 

Močinić je najavio da će unaprijediti programi koje se tiču kulture, turizma i sporta te da će se Pićan za svoj razvoj sve više okrenuti korištenju EU fondova. Zaključio je najavivši veliki iskorak po pitanju transparentnosti rada Općinske uprave te da će svi zainteresirani imati potpuni uvid u prihode i rashode općinskog proračuna na mjesečnoj razini, ali i mogućnost sudjelovanja u kreiranju proračuna. 

Podsjetimo, Dean Moćinić rođen je 1972. godine, suprug je i otac dviju kćeri. Godine 1990. završava srednju tehničku školu u Labinu, a gotovo cijeli radni vijek, do danas, radi u privatnoj tvrtki kao komercijalist. S velikim je guštom i poljoprivrednik, vlasnik naslijeđenog imanja i OPG-a na kojem uzgaja vinovu lozu, masline, razno voće i povrće. Član je Lovačkog društva Kamenjarka Pićan, lov mu je dugogodišnji hobi te maksimum slobodnog vremena koristi za boravak u prirodi. Član je i DVD-a Pićan, udruge Agropićan i Trnoplesari te vijećnik i potpredsjednik Vijeća Općine Pićan u protekla dva mandata.


ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR

Ured za odnose s javnošću IDS-a


dean močinić lokalni izbori ids općina pićan pićan izbori2021 istarski demokratski sabor