92. obljetnica Labinske republike: Otvorena izložba skica sa 16. LUL-a
4.3.2013. // Labin.hr // Objavljeno u kategoriji Kultura
U petak. 1.ožujka u Gradskoj galeriji Labin otvorena je izložba skica sa 16. Labinskog uzleta likovnost . Izložbom su se predstavili četrnaestorica autora te je time LUL po prvi put dobio svoje zimsko izdanje.
Naime, u kolovozu prošle godine, u dane Grada Labina pod gradskom ložom predstavljena je izložba 29 labinskih umjetnika na temu „Od rudarskog okna do umjetnosti“. Time je Grad Labin postao vlasnik vrijedne zbirke koja će svoje mjesto pronaći u prostorijama nove Gradske knjižnice.
Kako je istaknuto prilikom otvorenja, izložbom ovih skica može se ući u radni proces umjetnika i povući paralela između početne ideje sa originalnim djelom koje su umjetnici donirali prošlog ljeta Gradu Labinu.
Izložbu su otvorili povjesničarka umjetnosti Branka Arh, voditelj galerije Vedran Kos te zamjenik gradonačelnika Grada Labina Zoran Rajković.
skica muzej izložba labinska republika branka arh vedran kos