Filmoteka: Certified Copy / Copie conforme / Provjerena kopija (2010)
5.1.2015. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Film
Juliette Binoche osvojila je na festivalu u Cannesu nagradu za najbolju žensku ulogu za svoju izvedbu u ovoj nestašnoj i provokativnoj ljubavnoj drami legendarnog Abbasa Kiarostamija.
Binoche glumi vlasnicu galerije u jednome mjestašcu u Toskani, koja odlazi na predavanje britanskog pisca (operna zvijezda William Shimell) o tome kako prepoznati autentično umjetničko djelo. Poslije predavanja pozove ga na razgledavanje krajolika, tijekom kojeg ljudi zabunom pomisle da je on njezin suprug. Oni se pak nastave pretvarati i provedu poslijepodne u raspravi o ljubavi, životu i umjetnosti, sve više se ponašajući kao stari bračni par.
Ali je li njihovo ponašanje tek gluma ili u njihovoj naizgled novoj vezi ima nečega dubljeg?
2010 | Francuska, Italija, Iran
Žanr: drama
Režija: Abbas Kiarostami
Uloge: Juliette Binoche, William Shimell, Jean-Claude Carrière
LC komentar:
Odličan reprezent pravog europskog filma. Izuzetna gluma, vrlo dobro i neobično ispričana ljubavna priča koja se svakome može dogoditi. Prava poslastica za filmofile i ljubitelje francuske drame. Preporuka
juliette binoche francuski film francuski film drama ljubavni film