Vrata svemira u Tupljaku

Vrata svemira u Tupljaku

30.3.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

Poznatog astronoma Korada Korlevića dovela je u školu dr.sc. Ivona Orlić, etnologinja i pedagoginja koja često surađuje s našom školom jer se u obližnjem Pićnu nalazi Centar za nematerijalnu kulturu Istre.  Kako  u školi u Tupljaku učenici provode školski projekt Vrata svemira, velika nam je želja bila da upoznamo Korada Korlevića. On je već bio  predavač starijim učenicima i učiteljima u Potpićnu, ali u srijedu, 28. ožujka otvorio je vrata Svemira samo učenicima u Tupljaku.

Najprije nas je Ivona Orlić  upoznala s dvadesetak naselja diljem  Istre koja po popisu stanovništva iz 2011. godine imaju samo do tri stanovnika. Promatrali smo fotografije napuštenih sela i slušali njene doživljaje s tih putovanja. Potaknula je naše učenike  na razgovor o osami. Njima je dosadno kad je jedan od njih bolestan, a najljepše  kad se igraju i uče zajedno. U trenucima samoće tu je uvijek mobitel pri ruci ili se pak prepuštaju maštanju.


Cijeli članak na OŠ Vladimir Nazor Potpićan
oš vladimir nazor potpićan korado korlević