VEČERNJI I HMNL/LABIN: MNK Potpićan 98.-MNK Brodosplit 2:1 (1:1)

22.11.2008. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Kraj za infarkt, u derbi susretu Večernji-Prve hrvatske malonogometne lige između domaćeg Potpićna 98. i višestrukog prvaka Hrvatske momčadi Brodosplit inžinjeringa iz Splita. Susret je oduševio više od tisuću gledatelja a s manjim greškama , koje nisu utjecale na rezultat, vodio ga je sudački par: Nikola Petir iz Kašine i Zdenko Grubač iz Zaprešića. Nakon prvih dvadeset minuta rezultat je bio poravnat, 1:1 koliko je bilo sve do zadnje minute kad Radusin pogađa za pobjedu domaćih od 2:1.

..

Izravno za LabinSport: Elvis Uravić

.

PRVO POLUVRIJEME

Već u drugoj minut Patrik Drndić vara svog čuvara ali lopta odlazi pored Jukićevog gola. Momčadi igraju krajnje oprezno, početak utakmice protječe uglavnom u igri na sredini terena.

Jedanaesta minuta donosi opsadu gola domaćih. Najprije Banić odlično šutira a Funčić još bolje brani. Desetak sekundi potom Bogdanović je na sceni, bomba iskosa s desne strane ali je domaći vratar nanovo na visini zadatka.

A onda najbolja prigoda gostiju, do tog trenutka. Bogdanović se našao na tri metra „oči u oči“ s Funčićema a kad su već svi vidjeli loptu u domaćoj mreži slijedi nova bravura domaćeg vratara i na semaforu ostaje i dalje svijetliti 0:0.

• 0:1 BAJRUŠOVIĆ u 15. minuti

U petnaestoj minuti gosti dolaze do vodstva euro golom Bajrušovića koji je petom u letu zakucao loptu u Funčićevu mrežu.

Radusin u osamnaestoj minuti opasno šutira ali je Jukić ponovo na svom mjestu i odlično brani te otklanja opasnost od poravnanja.

• 1:1 DRNDIĆ K. u 19. minuti

Minut kasnije erupcija oduševljenja u dvorani, Keven Drndić odlično, po sredini terena, prolazi Lauru i gađa lijevi donji kut gostujućih vrata. Jukić je bio nemoćan i domaći ipak stižu do poravnanja.

Zadnju minutu prvog dijela obilježavaju vratari. Najprije Funčić brani Bajruševiću a onda Jukić u zadnjoj sekundi sprječava šut Novoselca.

.

DRUGO POLUVRIJEME

Nastavak, već u prvoj minuti, novom prijetnjom prema Funčiću otvaraju gosti. Šutirao je oštro i precizno Banić ali se domaći vratar nije dao nadmudriti.

Dvadeset četvrta minuta donosi prvu prijetnju domaćih. Novoselac je odlično šutirao ali ravno u Jukića kojem lopta ipak prolazi kroz ruke, srećom po njega, ne u mrežu već u korner.

Minut kasnije Patrik Drndić pogađa Radusina u nogu od koje se lopta nekontrolirano odbija ali je Jukić nanovo imao sreće jer ona odlazi pola metra od desne mu vratnice u gol-aut.

U dvadeset osmoj minuti Jukić ponovno na sceni, brani Radusinov ali minut kasnije, u još opasnijoj, i za gol izglednijoj situaciji i Funčić Tomičićev šut.

Na slijedeću se prigodu čekalo šest minuta a imao je Keven Drndić no Jukić je opet bio na visini zadatka.

• 2:1 RADUSIN u 40. minuti

A onda se u zadnjoj minuti dvorana pretvara u uzavrelo grotlo. Keven Drndić pronalazi Radusina a ovaj milimetarski precizno, četrdeset sekundi prije kraja susreta, pogađa Jukićevu mrežu i donosi domaćinu tri zlatna boda.

Dvadeset sekundi prije kraja Bogodanović pogađa vratnicu domaćeg gola, lopta se šeta po gol liniji a Lalić je spretno izbacuje u polje. Domaći koriste to što gosti umjesto vratar uvode u polje igrača te iz kontre postižu i treći gol. Pogodio je Novoselac kojeg je za jednu sekundu ipak preduhitrila sirena, pa je ostalo 2:1 za Potpićan 98.

Pobjeda domaćih zaslužena iako su i gosti imali svoje prigode. Junaci susreta bili su vratari Jukić i Funčić a ovaj potonji bio je i najbolji igrač susreta.