Ususret obilježavanju 20. obljetnice Programa GLOBE u SŠMB-u - poziv bivšim "globovcima"

 Ususret obilježavanju 20. obljetnice Programa GLOBE u SŠMB-u - poziv bivšim "globovcima"

17.2.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

Program GLOBE je znanstveno-obrazovni je program u kojem učenici sustavno prate promjene svojeg neposrednog okoliša i izmjerene podatke unose u jedinstvenu i otvorenu bazu podataka, koja je na raspolaganju svim korisnicima interneta (www.globe.gov). Obavljajući mjerenja i motrenja u okolišu, učenici uče o odnosima u prirodi, o znanstvenoj metodologiji, o utjecaju čovjeka na prirodne sustave i senzibiliziraju se za njihovo očuvanje i zaštitu. Tijekom više od 20 godina provedbe hrvatske su GLOBE škole stekle ugled u međunarodnoj zajednici i dobile brojna priznanja.

Ovogodišnja MŽ GLOBE smotra održat će se u našoj školi u petak 9. ožujka, a bit će posebna po tome što će se obilježiti 20. obljetnica provođenja ovog programa u našoj školi. Pozivamo sve bivše „globovce“, koji su nas predstavljali na državnoj i svjetskoj razini, da nam se pridruže na svečanosti a svoj dolazak potvrde najkasnije do 26.2. na: ceda.perko@inet.hr  

Više... http://www.ssmb.hr/642/ususret-obiljezavanju-20-obljetnice-programa-globe-u-ssmb-u


SŠ Mate Blažine, Labin

globe program srednja škola mate blažine labin čeda perko