U labinskoj Srednjoj školi Svjetski dan zaštite stabala posvećen cedru

U labinskoj Srednjoj školi Svjetski dan zaštite stabala posvećen cedru

24.11.2015. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Ekologija

Obilježavajući ovaj svjetski dan GLOBE grupa i učenici III.f razreda opće gimnazije svoju su pažnju posvetili stablima cedra u školskom vrtu pa su svoj projekt nazvali:  "Cedar – simbol dugovječnosti i snage". Prema Globe protokolima odredit će im visinu, prsni promjer i izgled krošnje kako bi se njihov rast moglo pratiti i u slijedećim godinama.

 

Kako u okruženju naše škole postoje stabla cedra učenici pod vodstvom Mire Hrvatin, voditeljice GLOBE grupe SŠMB-a, odlučili su posvetiti malo više pažnje. Cedrovi su posađeni 1982. i nisu uobičajena vrsta u našem podneblju pa su zato još zanimljiviji.

 

Za početak zaslužili su snažan zagrljaj u želji da još dugi niz godina uljepšavaju život naraštajima naših učenika. Svakom stablu učenici su učenici dali ime. Nadamo se da će to pomoći u praćenju njihovog rasta u narednim godinama.


Njihove aktivnosti vidite pod Rezultati mjerenja:

 

Više na ssmb.hr

 

 

 

 

srednja škola mate blažina cedar svjetski dan zaštite stabla mira hrvatin globe grupa