Troje učenika OŠ V. Š. Paje iz Nedešćine među 10% najboljih na natjecanju Dabar 2020.

Troje učenika OŠ V. Š. Paje iz Nedešćine među 10% najboljih na natjecanju Dabar 2020.

24.11.2020. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

I ove školske godine učenici naše škole sudjelovali su na međunarodnom online natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja "Dabar" na CARNet-ovom sustavu MOOC i to u kategoriji KiloDabar za učenike 5. i 6., te kategoriji MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda.


Natjecanje je trajalo od 9.- 13. studenog. Pripremu i organizaciju natjecanja u školi vodila je učiteljica informatike Erna Okanović Višković.

Nakon obrade svih rezultata troje naših učenika ušlo je u 10% najboljih rezultata u državi. To su, redom po uspješnosti:

 - Sara Vojić, učenica 5. razreda (kategorija KiloDabar),

 - Nina Miletić i Doni Žigant, učenici 8. razreda (kategorija MegaDabar).

U kategoriji KiloDabar sudjelovalo je 10 017 učenika, a u kategoriji MegaDabar 6671 učenik iz cijele Hrvatske.

Natjecanje je besplatno za učenike i škole, a škole se moraju pridržavati Pravilnika natjecanja i Etičkog kodeksa natjecanja Dabar. Zbog nepovoljne epidemiološke situacije u RH, po prvi puta je omogućeno samostalno sudjelovanje učenika iz vlastitog doma.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju i ove godine daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Čestitke učenicima i njihovoj mentorici.

oš vitomir širola pajo nedešćiona natjecanje dabar informatika sara vojić nina miletić doni žigant