Stolnotenisači Brovinja četvrti na kadetskom prventvu IŽ u Umagu

22.2.2010. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U konkurenciji sedam momčadi u Umagu su mladi stolnotenisači Brovinja osvojili četvrto mjesto na kadetskom prvenstvu županije. Nakon pobjede protiv Sv. Lovreča 3 : 0 i poraza od Višnjana 3 : 1 kao drugoplasirani u grupi plasirali su se u polufinale. Ponovo poraz 3 : 1 protiv Pule, ali konačni rezultat ne govori dovoljno o dramatičnim mečevima koji su svi odlučivani u petom setu.

Nakon iscrpljujućeg polufinala više nije bilo dovoljno koncentracije u susretu protiv starijih dečki iz Vrsara koji su pobijedili 3 : 0 i na kraju zauzeli 3. mjesto. U finalu je Višnjan bio bolji od Pule 3 : 1. Za Brovinje su igrali: Axel Topčagić, Dario Jurišić i Antonio Smoković.

Treća hrvatska stolnoteniska liga – PIG regija, muški

Istom mjerom uzvratili su Puljani okupljeni pod imenom Bambi II stolnotenisačima Brovinja za jesenski poraz u Koromačnu. Tada je bilo 4 : 1 za Brovinje. U Puli su domaćini slavili istim rezultatom. Gosti su postavili sastav s Dobrićem na trećoj poziciji pa su, nakon što je Kujraković izgubio od Mršića, a Butigan pobijedio Hrvanovića, očekivali vodstvo 2 : 1 prije odigravanja parova. Međutim drugi reket Puljana, Pucar, iznenadio je Dobrića i sigurnom igrom doveo domaćine u vodstvo.
Najneizvjesnija partija večeri je bila igra parova u koju su Mršić i Pucar ušli furiozno i brzo dobili prvi set. Butigan i Dobrić su se zatim smirili i uzvratili istom mjerom u drugom i trećem setu. Nakon što su se Puljani ponovo vratili u igru dobivši četvrti set, peti je donio novu dramu koja je završila u fixu rezultatom 13 : 11.
Tako je Bambi poveo s nedostižnih 3 : 1. Egzekuciju je dovršio već u narednoj partiji Mršić koji je sa 3 : 1 pobijedio Butigana.
Tom pobjedom Puljani su se izjednačili u bodovima s Brovinjarima na trećoj poziciji u poretku. Prvo mjesto je nakon odustajanja Poreča preuzela Opatija dok je na drugom mjestu Višnjan.

U 12. kolu Brovinje u Koromačnu dočekuje drugu momčad Pule u subotu, 27. 02. 2010.

Treća hrvatska stolnoteniska liga – PIG regija, žene

U susretu 4. kola Treće hrvatske stolnoteniske lige u Voloskom između domaće Opatije i gošći iz Brovinja bilo je daleko manje neizvjesnosti nego u jesenskom susretu ovih dviju ekipa u Koromačnu. Jedini bod Brovinjarke su osvojile u drugom meču  u kojem je Lara Dobrić s 3 : 2 pobijedila Lesničar, a u susretu parova su Dobrić i Botić ispustile vodstvo 2 : 1 za eventualno izjednačenje i dovođenje susreta do rezultatske neizvjesnosti.

U 5. kolu stolnotenisačice Brovinja su slobodne jer je ekipa Poreča odustala od daljnjeg natjecanja.

Stolnoteniska liga Labinštine – 6. kolo

Susretima 6. kola nastavljeno je natjecanje Stolnoteniske lige Labinštine. Brown Jie je s Raymondom Dobrićem bez problema osvojio bodove u susretu s Bina Istrom, Nine Kapelica se samo malo više morala pomučiti protiv Vodovoda dok su Turan i Astorija Habitus podijelili bodove.