Rukomet: RU Mladi rudar uspješniji od labudica

26.10.2008. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

II HMRL ZAPAD/LABIN: RU Mladi rudar-RK Ivanić 24:20 (14:9)

LABIN -

Mladi rudar - Ivanić 24:20 (14:9). Dvorana SŠ Mate Blažina. Gledatelja 200. Suci: Cernijar (Rijeka) i Grubišić (Štrmec).
MLADI RUDAR: Brezac, Isanović 2, Stojsavljević 9 (3), Zupičić 3, Glavičić 2, Banović 2, Franković, Tursunović, Prskalo 1, Bartolić 1 (1), Kos, Peruško 3, Černjul 1.
IVANIĆ: Janeš, Maričić 3, Perković 2, Sertić 2, Lovrić 4, Bobić 4 (3), Bradić, Feketić 1, Zrakić, Škarica, Peršić, Đemaili 4, Čurić.
Sedmerci: Mladi rudar 6 (5), Ivanić 5 (3). Isključenja: Mladi rudar 4, Ivanić 2 minute.
U odličnoj rukometnoj predstavi rukometaši labinskog Mladog rudara zasluženo su u derbiju kola pobijedili momčad Ivanića. Na krilima sjajnog dvojca Stojsavljević - Kos te odličnom igrom u obrani od samog su početka preuzeli igru u svoje ruke i pokazali gostima tko je gazda na labinskom parketu.

Gosti iz Ivanića prvi i posljednji puta u egalu su bili u 4. minuti (2:2), a sve potom išlo je na stranu domaće momčadi. Već sredinom prvog dijela na semaforu je svijetlilo 8:4, da bi u 21. minuti pogotkom Stojsavljevića razlika narasla i na »plus 5« (11:6). Tu prednost održavali su do kraja prvog dijela, pa ju pogotkom Prskala (31'') povećali na »plus 6« (15:9). Tada slijedi jedino slabo razdoblje u labinskoj igre. Gosti postižu četiri uzastopna pogotka i polako se vraćaju u igru (15:13 - 37'').

No, tada svoja vrata zaključava sjajni Paolo Kos koji do kraja utakmice uspijeva sakupiti 14 obrana te prednost ponovno iz minute u minutu raste. U posljednjih deset minuta Labinjani ponovno ulaze s pet golova prednosti koju su sačuvali do kraja. Uz Kosa ponovno je prvo ime susreta bio Puljanin Goran Stojsavljević koji je, uz postignutih devet pogodaka i sjajne igre u obrani, razigravao svoje suigrače.

Glas Istre, R.Fonović

LabinSport

II HŽRL ZAPAD/SAMOBOR:ŽRK Samobor TO-ŽRK Rudar 31:18 (17:9)

Kako se i očekivalo mlada ekipa labinskih labudica nije se mogla ozbiljnije oduprijeti favoriziranoj ekipi domaćeg Samobora. Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu kada domaće odlaze na nedostižnih osam golova prednosti koje u nastavku još i uvećavaju za konačnih trinaest razlike, 31:18. Kod domaćih Šilobod a kod gošći Jelica najistaknutije pojedinke na utakmici.