Rukomet: RU Mladi rudar pobijedio u gostima, labudice slabije sreće

9.11.2008. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

II HŽRL ZAPAD/LABIN:ŽRK Rudar-RK Izgradnja 21:30 (11:14)
II HMRL ZAPAD/ZAGREB:RK ZG Dubrava-RU Mladi rudar 26:28 (14:14)

LABIN - Rudar - Izgradnja Zaprešić 21:30 (11:14). Dvorana SŠ Mate Blažina. Gledatelja 100. Suci: Bišćan i Maršić (oba Karlovac).

RUDAR: Diković, Brezac 1, Knežević 4, Jelica 9 (2), Belušić 4, Dedić, Lilić, Pavić 2, Poldrugo, Mrazović 1, Šarčević.
I. ZAPREŠIĆ: Čorluka, Vulić 5 (5), Jeljak 1, Jagić 3, Lanbeka 2, Biočić, Nemaškalo 8, Franja, Pintar 5, Dujmić 2, Vugec 3, Pejčić 1.
Sedmerci: Rudar 2 (2), I. Zaprešić 5 (5). Isključenja: Rudar 2, I. Zaprešić 6 minuta.

U utakmici s dva potpuno različita poluvremena rukometašice Rudara doživjele su visok poraz, prvenstveno zbog nesnalaženja u drugom dijelu kad su se gošće puno kvalitetnije privikle na sudački kriterij vrlo slabog karlovačkog para. U prvom dijelu igra je bila potpuno ravnopravna, gošće su u 4. minuti imale prednost 1:3, da bi potom s četiri uzastopna pogotka, od kojih su tri bila raspoložene Jelice, Labinjanke u 11. minuti povele 5:3. Prednost od dva do tri gola domaće su držale do 22. minute (8:8). Samo tri minute ranije imale su »plus 3« (8:5), nakon čega su čak sedam minuta ostale bez postignutog pogotka, dok su gošće dale šest zaredom i u 26. minuti rezultat je 8:11. U drugom dijelu ključni trenuci zbili su se u razdoblju od 32. do 42. minute, kad su gošće pobjegle na velikih »plus 8« (15:23), čime je susret praktički bio riješen. U jednom trenutku prednost Zaprešićanki iznosila je i deset golova (18:28), čemu su uvelike pridonijeli karlovački suci, ali i ozljeda najbolje labinske igračice Josipe Jelica.
R. FONOVIĆ (Glas Istre)

Velika pobjeda rukometaša Mladog rudara nad jednom od najnezgodnijih momčadi u ligu, Zg Dubrave u njihovoj dvorani. Pobjedi Labinjana nema ni trunke zamjerke a ona je trebala biti i znatno uvjerljivija da nije bilo naklonosti sudačkog para Kuhar-Prelčec na račun domaće momčadi. U ovakvim okolnostima, kad momčad na „leđima“ osim suparnika „vuče“ i pristran sudački par presudilo je iskustvo kojeg kod gostiju ne manjka.

Prvi dio se igrao uglavnom gol za gol a Labinjani su čak u jednoj situaciji pobjegli na tri gola razlike no prvih je dvadeset minuta ipak okončano neriješeno, bilo je 14:14.

Nanovo i u nastavku gosti odlaze na uzmak od dva-tri gola koji uspijevaju održati do samog kraja susreta,  bez da su domaći ozbiljnije zaprijetili, barem što se rezultata tiče.

Čak četiri igrača sa po pet golova i Peruško sa šest uz dva Černjulova, najbolje govore da su Labinjani danas odlično funkcionirali u svim linijama i da je cijela momčad zaslužna za ovu kolosalnu pobjedu koja „debelom crtom“ konačno podvlači njihove ambicije za povratak u I-B ligu.