Rukomet: Labudice bolje

19.4.2009. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

II HMRL ZAPAD/RIJEKA: RK Kozala-RU Mladi rudar 28:25 (17:13)

Rukometaši Mladog rudara sve su dalje od plasmana u I-B ligu. Danas su u Rijeci, po drugi put ove godine, poraženi od momčadi Kozale. Domaći su u prvom dijelu uglavnom bili u vodstvu a gosti su ih sustizali a jedini put u poravnanju bili na 13:13 u dvadeset drugoj minuti. No domaći do kraja poluvremena odlaze na velikih 17:13. Prvi dio je obilježila ozljeda Zupičića nakon koje kružni napadač Labinjana nije više ulazio u igru.

.

Do sredine nastavka igra se „gol za gol“. U periodu kad se lomio rezultat vrlo grubo je fauliran Černjul koji također nije igrao zadnjih i presudnih desetak minuta. Iako su domaćinima u jedra lagano „pirkali“ suci gosti u pedeset drugoj minuti nanovo poravnavaju na 22:22 a minut kasnije i vode s golom prednosti. Tad ogulinski sudački par pojačava „vjetar“ i spasa za Labinjane nije bilo. Zadnje je poravnanje bilo 25:25 a nakon smiješnog isključenja Prskala domaći s igračem više odlaze na konačnih 28:25.

II HŽRL/LABIN: ŽRK Rudar-RK Senija 30:20 (13:10)

Rukometašice labinskog Rudara došle su možda i do presudne pobjede u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa. Danas su u iznenađujuće dobroj igri labudice svladale favoriziranu ekipu Senije iz Senja. Gošćama je jedino uspjelo doći do minimalne prednosti od 1:2 no domaće vrlo brzo rade obrat za kolosalnih 11:3 sredinom prvog dijela. Senjake se ipak koliko-toliko sređuju pa do poluvremena dolaze do obećavajućeg zaostatka od 13:10. No u nastavku je na labinskom parketu postojala samo jedna ekipa, ona domaća. Predvođene večeras nezadrživim Doris Belušić i Sarom Mileta, domaće dolaze do konačnih 30:20.