LC Live

Rudar – Žminj u četvrtfinalu,a Labudice nadigrale Trešnjevku

6.4.2008. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Sport

U prostorijama NSŽI-ja izvučeni su parovi četvrtfinala Kupa Istre utakmice koje su na rasporedu 16. travnja s početkom u 17 sati. Igra se jedna utakmica, a sastaju se: Rudar – Žminj, Istra (T) – Mladost (F), Rovinj – Jedinstvo Omladinac, Medulin 1921 – Veli Vrh. Pobjednici ovih utakmica plasirat će se u polufinale koje je na rasporedu 30. travnja.

DRUGA LIGA RUKOMETAŠICA – ZAPAD

Rudar - Trešnjevka II 30:26

Utakmica 17. kola Druge lige rukometašica – zapad: Rudar - Trešnjevka II 30:26 (15:10). Dvorana SŠ Mate Blažine. Gledatelja 100. Suci: Bernobić, Kalčić (oba Rijeka).
RUDAR: Diković, Brezac 2, Knežević, Jelica 7, Mileta 5, D. Belušić 3, Jajčević 8 (2), Škopac, Buić, Jusić 2, Vozila 2, A. Belušić 1.
TREŠNJEVKA II: Zečević 1 (1), Pavković, Bušić 13 (3), Dejanović 1, Mikuličić 2, Sršen 2, Ćusak, Jug, Blažević 6.
Sedmerci: Rudar 5 (2), Trešnjevka II 6 (4). Isključenja: Rudar 6, Trešnjevka II 8 minuta.
Rukometašice labinskog Rudara teže no što rezultat prikazuje ostvarile su pobjedu u utakmici punoj oscilacija s obje strane. Prvi dio u potpunosti je pripao Labinjankama, a gošće su priključak držale do 10. minute i rezultata 4:4. Tada domaće predvođene Jelicom i Jajčević odlaze do kraja prvog dijela na velikih »plus 5« (15:10). Odličan je bio i nastavak, pa tako u 34. minuti golom Vozile Labinjanke stižu do najveće prednosti (17:10), a tada slijedi pad koji koriste Zagrepčanke. Od rezultata 18:11 u 35. minuti Zagrepčanke rade seriju 6:0 i u 41. minuti rezultat je ponovno aktivan, 18:17. U burnoj završnici »labudice« ipak zahvaljujući dvjema obranama vratarke Bojić te koncentrirane Jajčević u napadu ponovno odlaze na »plus 4« što zadržavaju do kraja. Odličnu je rolu u ovom susretu odigrala je Josipa Jelica koja je sa sedam golova bila najbolja igračica uz Anu Jajčević, a tijekom cijelog susreta promašila je samo jedan udarac.