Roberto Funčić spasio bod "Rudarima" u gostima

8.9.2008. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Sport

Polet - Rudar 1:1 (1:1) BUŠEVAC - Igralište Poleta. Gledatelja 200. Sudac: Ivica Milekulušić (Oselak). Pomoćnici: Borojević i Vujić (oba Sisak). Strijelci: 1:0 Hajduk (34), 1:1 Fejzić (36). Žuti kartoni: Fable, Z. Kovačević, Puh, Biočić (Rudar).

POLET: Domitrović, Božić, Žalokar (od 40. Prelec), Laclavek, Ferenčak, Berković, Komšić, Hajduk, Čopić (od 78. Španić), Šučić (od 46. Mikulić), Rožić.
RUDAR: Funčić, Biočić, Dobrić, Munjas, V. Kovačević, Fable, Puh, Z. Kovačević (od 74. Blašković), Fejzić, Lepinjica (od 65. Cuculić), Juričić (od 83. Ayala).
Nogometaši labinskog Rudara osvojili su vrlo vrijedan bod na »teškom« terenu u Buševcu, iako su imali priliku da se kući vrate i sa sva tri boda. Poveli su domaći u 34. minuti preko Hajduka čemu je prethodila velika pogreška labinske obrane, da bi samo dvije minute kasnije Fejzić poravnao na 1:1. U 63. minuti Buševčani imaju prvi jedanaesterac, ali udarac Berkovića završava u vratnici, da bi nakon toga Juričić, Cuculić i Z. Kovačević imali tri stopostotne prilike koje nisu iskoristili. U trećoj minuti sudačke nadoknade domaći imaju novi kazneni udarac, ali i ovoga puta Berković nije bio uspješan, samo za razliku od prvog, ovaj mu je udarac vratar Funčić obranio.