Rezultati županijskih i međužupanijskih natjecanja Srednje škole Labin do 9.3.2016.

Rezultati županijskih i međužupanijskih natjecanja  Srednje škole Labin do 9.3.2016.

10.3.2016. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

Županijsko natjecanje iz povijesti održano je 8.3.2016. u SŠ Mate Blažine – Labin, naš učenik 2. razreda elektrotehnike ADEM MAHMIĆ osvojio je 1. MJESTO u kategoriji četvrtih razreda gimnazije (mentorica Sanja Gregorinić), učenice 4. razreda NIKOL KATIČIĆ i NIKOLINA ZAHTILA osvojile su 1. MJESTO u kategoriji samostalni istraživački radovi (mentorica Dijana Muškardin): Više na: Aktiv društvene skupine predmeta - ssmb.hr


Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika održano je 4.3.2016. u OŠ Vladimir Nazor – Rovinj, naša učenica 3. razreda KARLA ZUPIČIĆ osvojila je 3. MJESTO (mentorica Branka Komljenović).

 

Županijsko natjecanje u rukometu – mladići održano je 4.3.2016. u SŠ Zvane Črnje – Rovinj, naši učenici MATEJ MUCIĆ, TONI ŠTINGL, DOMINIK MUSTAĆ, TEDI ŠTUCIN, KARLO BANOVIĆ, MATE RUŽIĆ, MARIN DUKIĆ, VANJA ŠEHIĆ, ALTIN MEHMETI, NOEL ARDALIĆ, FRAN MILETA, MATEJ VIŠNJIĆ i KARKLO ŠTUCIN osvojili su 3. MJESTO (mentorica Ljiljana Štingl).

 

Županijsko natjecanje iz osnova elektrotehnike i mjerenja u elektrotehnici održano je 29.2.2016. u Tehničkoj školi Pula, naš učenik 2. razreda ANTONIO KORŠA osvojio je 1. MJESTO (mentor Milivoj Crvak): (Antonio Korša i Milivoj Crvak)

 

Županijsko natjecanje iz geografije održano je 29.2.2016. u SŠ Mate Balote - Poreč, naš učenik 3. razreda VILIAM VOJIĆ osvojio je 3. MJESTO (mentorica Karmen Diminić Milevoj): (Foto: Ivana Knapić, 8. mjesto i Viliam Vojić)

 

Županijsko natjecanje za elektromehaničare održano je u SŠ Mate Blažine – Labin, naš učenik 3.razreda DINO KURALIĆ isvojio je 1. MJESTO, a MATEO TENČIĆ, također učenik 3. razreda osvojio je 2. MJESTO (mentor Davor Franković): (Foto: Dino Kuralić, Mateo Tenčić i Davor Franković)

 

Županijsko natjecanje iz engleskog jezika održano je 24.2.2016. u OŠ Tone Peruško Pula, naša učenica 4. razreda EMA MILETIĆ osvojila je 3. MJESTO (mentorica Tatjana Buršić).

 

Županijsko natjecanje iz matematike održano je 23.2.2016. u Gimnaziji Pula, naš učenik 1. razreda KARLO FRANKOLA osvojio je 1. MJESTO (mentorica Ticijana Šumberac), učenik 2. razreda PETAR ALILOVIĆ osvojio je 3. MJESTO (mentorica Roberta Germin Mileta)

 

Županijsko natjecanje iz umjetnosti i dizajna – LIK 2016. održano je 17.2.2016. u OŠ Vladimira Nazora – Potpićan, naša učenica 4. razreda ALISON IVAŠIĆ osvojila je 1. MJESTO (mentorica Alida Blašković Koroljević): (Foto: Alison Ivašić i Alida Blašković Koroljević)

 

Županijsko natjecanje iz informatike i računalstva održano je 12.2.2016. u Ekonomskoj školi Pula, učenik 1. razreda KARLO FRANKOLA osvojio je 1. MJESTO učenik 2. razreda MARIO SANTALEZA osvojio je 2. MJESTO (mentor Eler Diminić): (Foto: Karlo Frankola i Eler Diminić)

Županijsko natjecanje iz košarke održano je 12.2.2016. u Pazinskom kolegiju – Pazin, naši učenici: TONI PERUSCO ,KARLO VIŠKOVIĆ, FILIP ŽAMARIJA, MATEJ MUCIĆ, DOMAGOJ ANTIĆ, IVAN ŠUMBERAC, BORNA FABLE, IVAN MOHOROVIĆ, FILIP MILEVOJ, ALBERT ŽIVKOVIĆ i NAVARO ZAHTILA osvojili su 3. MJESTO (mentor prof. Julija Štemberga).

 

 

Učenici i mentori koji su na županijskim susretima i smotrama imali zapažen rezultat Na Županijskoj smotri i susretu iz Lidrano 2016. održanog 1.-2.3.2016. u Spomen domu - Pazin, za Državno natjecanje predloženi su učenica 4. razreda ANA BRENČIĆ u kategoriji samostalni novinarski rad-komentar, učenici KONSTANTIN PORODIN 4. raz., SANELA ISANOVIĆ 3. raz., ANA BRENČIĆ 4. raz. u kategoriji radijske emisije (mentorica Ana Paliska): (Foto: Ana Brenčić, Konstantin Porodin, Sanela Isanović)

 

Međužupanijsko natjecanje do 9.3.2016.

Instalateri SŠMB-a 6. na međužupanijskom natjecanju u Zagrebu Na međužupanijskom natjecanju u zanimanju Instalater grijanja i klimatizacije održanog 19.02.2016.u Zagrebu učenici naše škole Hatić Deni 2.ams i Klobas Luka 3.ms osvojili su 6 mjesto. Natjecanje se sastojalo iz praktičnog zadatka i strukovne teorije. Praktični dio zadatka učenici rade u paru, a teorijski dio rješavaju pojedinačno. Poredak škola određuje se zbrajanjem ukupnih rezultata.

Mentori učenicima bili su nastavnici Igor Zulijani i Elvis Miletić.

Pripremu učenika u materijalu pomogli su: Qwalich d.o.o i Sinel d.o.o iz Labina, a sufinancirali su troškove sudjelovanja Upravni odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije i Strojar d.o.o. iz Labina, te im se ovim putem zahvaljujemo.  (Foto: Luka Klobas i Deni Hatić)

 

Međunarodno natjecanje do 9.3.2016.

Emiliji Kanciani posebno priznanje zbog visoke kvalitete prijevoda na međunarodnom natjecanju Juvenes Translatores Juvenes Translatores je natjecanje u prevođenju koje se od 2007. svake godine održava za sedamnaestogodišnje učenike u zemljama Europske Unije, a u svrhu promicanja učenja jezika i prevođenja, te zajedničkih aktivnosti sa školama u inozemstvu.  Prevoditi se može s bilo kojeg službenog jezika EU-e na bilo koji službeni jezik EU-e, a nagrađuje se jedan pobjednički prijevod iz svake države. Ocjenjivačka komisija primjenjuje sljedeće kriterije pri odabiru pobjedničkog prijevoda:     točnost prijevoda, pravilno pisanje (izražavanje i gramatika),  tečno pisanje i kreativnost rješenja u prijevodu. Natjecanje se u školskoj godini 2015./2016. održalo 26. studenoga 2015., a rezultati natjecanja su objavljeni u veljači 2016. Sudjelovali su učenici iz 28 zemalja EU-e, a odabrane su škole unutar svoje države odabrale po dvoje do petero učenika, rođenih 1998. godine. Srednja škola Mate Blažine je po prvi puta sudjelovala u natjecanju iz prevođenja, a školu je predstavljalo petero učenika koji su nakon internog školskog testiranja ušli u najuži krug. Odabrani učenici: Petra Licul, učenica 3.o razreda, jezični par: DE- HR (mentor: Elviana Frančula Tenčić); Karla Černjul, učenica 3.o razreda, jezični par: IT-HR (mentor: Leana Licul); Karla Mlađen, učenica 4.o razreda, jezični par: EN-HR (mentor: Tatjana Buršić); Emilia Kanciani, učenica 4.o razreda, jezični par: EN- HR (mentor: Karla Golja Milevoj); Matej Rimac, učenik 3.f razreda, jezični par: EN- HR (mentor: Anka Dundara). Premda svaka zemlja može imati samo jednog pobjednika, a ove je godine pobjedu odnijela učenica Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile iz Pazina, članovi žirija su učenici naše škole, Emiliji Kanciani, odlučili odati posebno priznanje zbog visoke kvalitete prijevoda.

 

 

Više fotografija na ssmb.hr

 

 

 

 

 

županijsko natjecanje učenici rezultati emilia kanciani karla zupičić