Prvenstva Istre za boćarice

16.6.2016. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Tanja Grubiša i Anika Ujčić iz Labina, te Tanja Gobo Udovičić iz pulske Nove Verude, okitile su se naslovima prvakinja Istre na tri ovogodišnja dosadašnja županijska prvenstva odigrana u Babićima, Sv. Mariji na Krasu i Puli.Grubiša i Ujčić su na prvenstvu u Sv. Mariji na Krasu, koje su odlično organizirali Boćarski klub Plamen iz Babića i Boćarski savez Grada Umaga, osvojile titulu prvakinja Istarske županije u parovima pobijedivši u finalu sa tijesnih 9:8 svoje klupske kolegice Dianu Baran i Snježanu Klanjac. U susretu za 3. mjesto su Ondina Maras i Otavia Rajković iz Nove Verude sa 7:4 savladale Orietu Kramešteter i Mauriziu Balanzin iz Plamena.Na prvenstvu u Babićima i Sv. Marini na Krasu je Tanja Gobo Udovičić osvojila zlatnu medalju u preciznom izbijanju ispred "srebrne" Klanjac, te "brončanih" Grubiše i Maras.Na prvenstvu u bližanju i izbijanju u krug, koje je u pulskoj boćarskoj dvorani SRC Uljanik Veruda organizirao Ženski boćarski klub Nova Veruda, naslov je osvojila Grubiša, a slijedile su je drugoplasirana Klanjac, trećeplasirana Maras, te četvrtoplasirana Tanja Arsenić iz domaće Nove VerudePravo nastupa na prvenstvima Hrvatske koji će se održati u listopadu i studenom stekla su tri najuspješnija para, te po dvije najbolje boćarice u preciznom izbijanju i krugovima.U nedjelju, 19. lipnja će se u Labinu s početkom u 9.30 sati održati prvenstvo Istre za boćarice u disciplini pojedinačno klasično. (IBS)