Objavljene nominacije za izbor sportaša Grada Labina 2018. godine

Objavljene nominacije za izbor sportaša Grada Labina 2018. godine

8.2.2019. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Sportska zajednica Grada Labina objavila je nominacije za izbor sportaša Grada Labina 2018. godine. Osim nagrada u 7 kategorija, dodijeliti će se i Posebna priznanja, te Nagrada za životno djelo

Svečano proglašenje održati će se u PONEDJELJAK, 25. VELJAČE u 19 sati u SC “Franko Mileta”.


Nominacije

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ


1.   Marino Faraguna - senior KBK „Budokai“ Labin
- reprezentativac Hrvatske u kickboxingu i osvajač brončane medalje na EP
- dvostruki seniorski prvak Hrvatske u kickboxingu (poinfighting i lightcontact)

2.   Fran Mileta - senior RK „Rudan Labin“ Labin
-      Najbolji igrač i strijelac kluba u ovoj i prošloj sezoni, 1. mjesto 1. HRL jug, osvojen Kup županije
-      4. mjesto na EP sa kadetskom reprezentacijom Hrvatske, odnedavno član i juniorske reprezentacije


NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA

1.   Nives Jelovica - seniorka BK „Labin“
- reprezentativka Hrvatske i osvajačica brončane medalje sa Svjetskog prvenstva u boćanju za žene disciplina parovi i zlatne medalje na Mediteranskim igrama, disciplina pojedinačno klasično
- trostruka prvakinja Hrvatske u boćanju u disciplinama pojedinačno klasično, krug, i parovi, a srebrna u disciplini precizno izbijanje
-      Kategorizirani sportaš Hrvatske I. kategorije

2.   Ivana Knapić - juniorka i mlađa seniorka AK „Albona“
- reprezentativka Hrvatske i osvajačica 6. mjesta na Prvenstvu Balkana za juniorke
- Kategorizirani sportaš Hrvatske IV. kategorije

3.   Natali Zahtila - seniorka ŽRK „Rudar“
- najbolja igračica i strijelac seniorske ekipe ŽRK „Rudar“, 2. mjesto u sezoni 2017./2018. u 2. HRL zapad


NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ILI EKIPA

1. Boćarski klub „Labin“ Labin – seniorke
- 3. mjesto u Prvenstvu Hrvatske za sezonu 2017/2018. 
- 1. mjesto na PH u parovima u konkurenciji 15 parova
par Jelovica/Grubiša u dresu reprezentacije Hrvatske osvojile brončanu medalju na SP

2. Ženski rukometni klub „Rudar“  Labin – seniorke
- 2. mjesto u 2. HRL zapad

3. Rukometni klub „Rudan Labin“  Labin – seniori
- 1. mjesto u 1. HRL jug, plasman u Premijer ligu Hrvatske i četvrtfinale Kupa Hrvatske, te osvojen Kup županije

4. Košarkaški klub „Rudar“ Labin – seniori
- 1. mjesto u 2. HKL zapad i izborene kvalifikacije  za 1. ligu gdje je osvojeno 4. mjesto

MUŠKA SPORTSKA NADA 

1. Niko Franković, 2004.  -  mlađi kadet RK „Rudan Labin“
- velika nada labinskog muškog rukometa, uvršten u selekciju IŽ, najbolji igrač selekcije mlađih kadeta

2. Lukas Jakovljević, 2006.  -  dječak i mlađi kadet JK „Ippon“
- 2. mjesto na PH u judu za dječake U14
- dva 1. mjesta na županijskom prvenstvu u judu za dječake 

3.   Karlo Kos, 2003. – kadet NK „Rudar“
- najbolji igrač kadetske momčadi  NK „Rudar“

4.   Alan Tursunović, 2005. – kadet KBK „Budokai Labin“
- četverostruki prvak Hrvatske u kickboxingu. Stariji kadeti u disciplinama pointfighting, lightcontact i kicklight, te za mlađe kadete - poinfighting
- prvak županije u mlađim i starijim kadetima u disciplini pointfighting

5.   Ivan Načinović, 2006. – kadet BK „Labin“
- 4. mjesto na PH u boćanju za kadete u disciplini precizno izbijanje
- 8. mjesto na PH u boćanju za kadete u disciplini brzinsko izbijanje
- dvostruki prvak županije u boćanju za kadete u disciplinama brzinsko izbijanje i krug


ŽENSKA SPORTSKA NADA

1.   Gaia Bruna Užičanin, 2007. –  mlađa kadetkinja AK „Albona“
- 3. mjesto na PH za u višeboju (petoboj) za limačice
- 2. mjesto na Županijskom prvenstvu za limačice u disciplini 60 m

2.   Alka Mileta, 2005.  – mlađa kadetkinja ŽRK „Rudar“
velika nada labinskog rukometa, prvi strijelac u ekipi ml. kadetkinja
- nastupa za reprezentaciju Istre.

3.   Nina Negovanović, 2002. – juniorka KBK „Budokai“
- 2. mjesto na PH u pointfightingu za juniorke


NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ILI EKIPA U MLAĐIM UZRASTIMA

1. Pioniri NK „Rudar“ Labin – druga ekipa
-     1. mjesto u JPLI (županija) na polusezoni 2018/2019

2. Mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“
-      prvakinje Istarske županije za sezonu 2017/2018

3. Dječaci JK „Ippon“
- drugo mjesto ekipno u županijskoj ligi u judu do 14 godina

4. Dječaci RK „Rudan Labin“
-      3. mjesto u Županijskoj ligi za dječake u sezoni 2017/2018
- 9. mjesto u 1. HRLD zapad u sezoni 2017/2018



NAJUSPJEŠNIJI TRENER

1. Josip Faraguna – Kickboxing klub „Budokai Labin“

2.   Diego Datos – Ženski rukometni klub „Rudar“

3.   Vedran Pizentić – Judo klub „Ippon“

4.   Romano Grižančić – Boćarski klub „Labin“ i ženska reprezentacija Hrvatske u boćanju

5.   Ilija Lovrinović – Rukometni klub „Rudan Labin“


Članovi Ocjenjivačkog suda:

SPORTSKA ZAJEDNICA: Đanluka Miletić, Patrik Franković, Mauro Vidali, Đulijano Kos, Romano Grižančić, Dario Milevoj, Danijel Pizentić, Siniša Verbanac

MEDIJI: Branko Biočić (SN i Sportska TV), Robi Fonović (Glas Istre), Matija Benčić (Istrasport), Silvana Fable (Radio Labin), Nenad Čakić (Labinština Info), Adriano Šćulac (5 portal)

GRAD LABIN: Edi Kodrin (Odbor za sport)

sportaš godine grad labin sportska zajednica grada labina