LC Live

Nogomet: Peti poraz NK Rudar

23.11.2008. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

III HNL ZAPAD Grobničan - Rudar 2:0 (2:0)MAVRINCI - Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 120. Sudac: Davor Boban (Zagreb) - 6. Pomoćnici: Galović (Zagreb) i Pirša (D. Zdenčina). Strijelci: 1:0 Gruevski (7 - 11m), 2:0 Imeraj (32). Žuti kartoni: Škaron, Klić, Hrstić (Grobničan), Biočić, Kovačević, Bagavac (Rudar).

GROBNIČAN: Milić 7, Smojver 6 (od 65. Velkovski -), Barčić 6 (od 85. Vidaković -), Jukić 6,5, Jerić 6,5, Čaval 6,5 Škaron 6,5, Imeraj 6,5, Klić 6, Gruevski 6,5, Hrstić 5,5 (od 69. Perčić -).
RUDAR: Funčić 6, Biočić 6 (od 76. Ayala -), Dobrić 5,5, Fable 5,5, Munjas 6, Kovačević 5,5, Puh 5,5 (od 46. Juričić 6), Blašković 6, Cuculić 5,5 (od 46. Fejzić 6), Lepinjica 6,5, Bagavac 6.
Nogometaši »Grobničana« nastavili su s dobrim navikama na domaćem terenu i u susretu s nezgodnim Labinjanima koji su na Mavrincima, unatoč porazu, ostavili dobar dojam. Domaćin je poveo već u sedmoj minuti nakon što Gruevski sigurno realizirao najstrožu kaznu zbog igranja rukom gostujućeg kapetana Kovačevića. Vodstvo je povisio Imeraj u 32. minuti nakon odlične asistencije Čavala. U nastavku susreta Grobničani su se povukli i prepustili inicijativu gostima, ali je domaću mrežu netaknutom s nekoliko odličnih intervencija sačuvao raspoloženi domaći vratar Bojan Milić.

L. V.

(Glas Istre)

IV HNL ZAPAD/SV.NEDJELJA: NK Jedinstvo Omladinac-NK Vinodol 2:0 (2:0)

NEDEŠĆINA - Igralište u Nedešćini. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Bunčić (Poreč) - 7. Pomoćnici: Grah (Cerovlje) i Mađarić (Vrsar). Strijelci: 1:0 Čudić (12), 2.0 Mulavdić (29). Žuti kartoni: Mohorović, Belušić (Jedinstvo omladinac).

JEDINSTVO OMLADINAC: Vozila -, Jajčević 6,5, Paviničić 7, Mohorović 6,5, Vlačić 6,5, Miletić 6,5 (od 86. Čalović -), T. Černjul 7, Čudić 7, D. Černjul 6,5, Vuković 6,5 (od 70. Belušić 6,5), Mulavdić 6,5 (od 46. Maras 6,5).
VINODOL: Hodžić 5,5, Vidmar 5,5, G. Uremović 5,5, Jug 6, D. Uremović 5,5 (od 78. Petrinović -), Frndić 5,5, Pavelić 5,5 (od 62. Jovanović 5,5), Vischovich 5,5, Tomić 5, Tabar 5 (od 46. Galić 5,5), Brnelić 5.
Po prohladnom i vjetrovitom vremenu nogometaši »Jedinstva Omladinca« u ne baš kvalitetnoj igri bez većih su poteškoća pobijedili potpuno bezopasnu momčad »Vinodola«. Gosti su tijekom cijelog susreta bili u podređenom položaju, a vratar Vozila imao je potrebe intervenirati samo jednom, a i taj je udarac bio traljav, pa ga je lako obranio. Počelo je prigodom Čudića (3'') da bi devet minuta kasnije isti taj igrač doveo domaće u vodstvo. Sjajno ga je proigrao Dino Černjul, a Čudić je s desetak metra pogodio nebranjeni dio mreže. Potom se igra malo razvodnila, a do novog i posljednjeg pogotka čekalo se 17 minuta. Ovoga je puta Čudić bio u ulozi asistenta, a također udarcem s desetak metara svoj debi u seniorskoj konkurenciji pogotkom je okrunio 16-godišnji Elvedin Mulavdić. I u drugom dijelu prigode se redaju samo na jednoj strani, no gosti su barem u posjedu lopte bili ravnopravni domaćinu. Najprije je u 48. minuti nakon sjajnog proigravanja Vozile Dino Černjul izašao sam ispred Hodžića i pucao pored vratiju, a isti su ishod imale i dvije stopostotne situacije iz 50. i 66. minute, ali su ovoga puta neprecizni bili Vuković i Maras. Jedinu priliku, ako se to tako može nazvati, gosti su imali u 68. minuti kad je nakon pogreške jednog domaćeg igrača Jovanović bio ispred Vozile, ali je pucao traljavo uz ometanje Mohorovića. Do kraja utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, a domaći zadovoljni vodstvom nisu ni pokušavali ozbiljnije ugroziti slabašne goste.

R. FONOVIĆ

LabinSport

I ŽNL ISTRA: Galižana-Raša 1938. (Raša): 2:1

Novigrad je ponovno  zasjeo na čelo prvenstvene ljestvice u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. Raša 1938. i pored poraza drži priključak od jednog boda zaostatka, kao i Omladinac 1952. i tarska Istra.

Više na: LabinSportu