Nogomet: kobna nadoknada po NK Rudar, Jedinstvo Omladinac uspješan u gostima

30.11.2008. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Sport

Rudar - Nehaj 1:1 (0:0)

LABIN - Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Krešimir Sokolić (Velika Veternička) - 5. Pomoćnici: Markoci (Poznanovec) i Sitar (Zagreb). Strijelci: 1:0 Fable (76), 1:1 Špalj (90). Žuti kartoni: Prskalo, Šarin, Puh (Rudar), Nekić, Pečanić, Prpić, Hajdini, Deranja (Nehaj).

RUDAR: Prskalo 6,5, Šarin 6, Dobrić 6, Fable 7, Munjas 6,5, Puh 6, Blašković 6 (od 70. Kurtić 6), Juričić 6 (od 86. Burul -), Fejzić 6,5, Lepinjica 6, Cuculić 6,5.

NEHAJ: Baričević 6,5, Vrban 6, Žunić 6, Vukelić 6, Špalj 7, Lopac 6,5, Nekić 6 (od 87. Vukelić -), Pečanić 6, Prpić 6, Hajdini 6,5, Deranja 6,5.

U infarktnoj završnici nogometaši labinskog Rudara prosuli su bodove primivši gol duboko u sudačkoj nadoknadi. Senjani su, mora se priznati, zasluženo došli do vrijednog boda, no oko tog pogotka postignutog u 94. minuti ostat će dosta repova, jer je postignut nakon vremena koje je vrlo slabi sudac Sokolić pokazao da će nadoknaditi (2 minute), a nije imao nikakvog razloga za toliku nadoknadu. U pravoj ratničkoj utakmici po izuzetno teškom terenu prvi su zaprijetili Labinjani (2'') preko Lepinjice čiji je udarac Baričević obranio, da bi se potom igralo na sredini terena natopljenog vodom koji je nakon desetak minuta postao prava »oranica«. Drugo poluvrijeme bilo je puno sadržajnije i kvalitetnije, a jedini koji nisu bili dorasli ovoj utakmici bili su suci na čelu sa Sokolićem koji je svojim pogreškama iritirao igrače obje momčadi i gledatelje.

Počelo je u 48. minuti kad je Marko Cuculić išao sam prema Baričeviću, sustigao ga je Špalj i sapleo s leđa, što Sokolić nije procijenio kao prekršaj te je time »oprostio« Špalju crveni karton. Nakon te situacije domaći su potpuno izgubili glavu i mogli »zaraditi« opomne, a njihov pad koncentracije uvelike koriste gosti koji u razdoblju od 50. do 54. minute imaju dvije matne situacije za vodstvo. U prvoj je nakon pogreške domaće obrane Hajdini preko Prskala pogodio vratnicu, da bi u 54. minuti išao sam prema Prskalu, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca završio pored vratiju. Nakon toga sudac mijenja kriterij i ide iz greške u grešku, a Labinjani praktički svoju prvu pravu stopostotnu priliku koriste (76'') i stižu do vodstva.

Nakon centaršuta Juričića Fejzić daje povratnu loptu Fableu koji s 10 metara pogađa lijevi gornji kut nemoćnog Baričevića - 1:0. Potom sudac Sokolić propušta isključiti gostujućeg igrača Pečanića zbog udaranja Munjasa bez lopte u šesnaestercu, da bi u kobnoj posljednjoj minuti nakon centaršuta Deranje najprije pucao Hajdini, ali je Fable rukom obranio gol što sudac nije vidio. U nastavku akcije lopta je došla do Špalja koji je pogodio lijevi donji kut nemoćnog Prskala - 1:1.

R. FONOVIĆ

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD: Žminj - Jedinstvo Omladinac 1:2 (0:0)

ŽMINJ - Igralište Žminja. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Pulić (Rijeka) -7. Pomoćnici: Đorđević (Veprinac) i Barbić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Špiranac (71), 1:1 D. Černjul (80), 1:2 Pavinčić (87). Žuti kartoni: Peteh (Žminj), Vozila, Pajković, Jajčević, Čudić, T. Černjul (Jedinstvo Omladinac).

ŽMINJ: Kondić 6, Špiranac 7 (od 75. Ferlin -), Zgrablić 6, N. Damijanić 6, A. Damijanić 6 (od 64. Pamić 6), Dukić 6, Peteh 6, Rudela 6,5, Šerifi 6, Benčić 6,5, Doblanović 7.

JEDINSTVO OMLADINAC: Vozila 7, Pajković 7, Jajčević 6,5, Pavinčić 7, Čudić 6,5 (od 64. Miletić 7), Vlačić 6, T. Černjul 6,5, Mohorović 6, D. Černjul 7, Mulavdić 6 (od 46. Maras 6,5), Vuković 6 (od 83. Franković -).

U utakmici starih rivala gosti su osvojili tri boda zahvaljujući boljoj igri u drugom dijelu koju su okrunili s dva pogotka. Žminjci, kojima je pripalo prvo poluvrijeme, opet nisu iskoristili niz prilika, što zahvaljujući dobrom Vozili, što vlastitoj brzopletosti. To što »Žminj« promašuje posljednjih nekoliko utakmica za rubriku je »vjerovali ili ne«. I jučer ista priča. Domaćin bolje otvara utakmicu na blatnjavom terenu. Peteh, Špiranac dvaput te N. Damijanić nisu bili koncentrirani kad su se našli ispred gostujućeg vratara. Tri puta je Vozila izašao kao pobjednik, dok je jednom Pajković otklonio opasnost. Pritisak »Žminja« gosti prekidaju jakim udarcem T. Černjula (19''), ali je lopta otišla za malo pored vratnice. Nedešćani konačno izlaze iz svojih 20 metara pred golom i uspostavljaju ravnotežu. Do 30. minute čekali smo prvu pravu priliku gostiju.

Čudić je na proigravanje T. Černjula prizemnom loptom s desne strane pronašao D. Černjula čiji je udarac s vrha kaznenog prostora bio precizan, no suviše mlak. Žminjci uzvraćaju preko N. Damijanića i Rudele, no opet se Vozila nije dao iznenaditi. Početak drugo dijela bio je u znaku gostiju, no Maras i Vuković (51'' i 53'') ne uspijevaju realizirati dva udarca. Ritam utakmice je tada pao, što je razumljivo s obzirom na težak teren, a to se posebno odnosi na domaćina. Ulaskom Miletića gosti preuzimaju kontrolu igre i uglavnom borave na polovici Žminjaca. U 65. minuti Pajković glavom gađa Kondića, a »Žminj« uzvraća golom. Rudela je jakim udarcem s desne strane uputio loptu na pet metara od gola. Dukić ju je petom proslijedio do Špiranca koji ju na drugoj stativi opet petom šalje u mrežu. »Jedinstvo« uzvraća devet minuta kasnije. Dugo su gosti pleli mrežu pred žminjskim golom, a onda se Miletić odlučio na centaršut, pogodio D. Černjula koji lopti iz blizine poluvolejom zakucava u mrežu. U posljednjim minutama utakmice N. Damijanić bio je dva puta u prilici, no »po starom« promašio je, što nije bio slučaj s Pavinčićem. U 87. minuti nakon udarca iz kuta T. Černjula visoki skok Pavinčića završio je udarcem glavom i loptom u mreži za 1:2.

B. VIDULIN

I ŽNL ISTRA/RAŠA: NK Raša 1938.-NK Ližnjan 2:1 (1:0)

Nogometaši Raše 1938. uspjeli su, s dosta muke, doći do tri boda koja ih ostavljaju u utrci za prvo mjesto u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi Istra. Igralo se po užasno teškom i blatnjavom terenu a u prvom dijelu i po „pasjem vremenu“. Poveli su domaći, četiri minute prije kraja prvog poluvremena, golom Čekića nakon solo prodora Radočaja.

Nastavak donosi novu dominaciju Rašana no sve bez opasnosti za goste. Igrala se šezdeseta minuta kad raška obrana loše postavlja zamku zaleđa, Jusić se sjurio prema Rakiću, puca ispod njega, lopta zastaje na gol liniji u blatu, pritrčava Gržinić te potvrđuje pogodak, no on je službeno u zapisniku ipak pripisan Jusiću. Rašani se nakon primljenog pogotka još više zalažu, i nakon spretne reakcije Čekića, u sedamdesetoj minuti, ponovo dolaze do minimlane prednosti. ''Skraćeni'' korner, gosti glavom kratko izbacuju na jedanaest metara gdje na loptu natrčava Čekić i kroz šumu nogu gađa u lijevi kut Čurića.

Gosti se do kraja uglavnom brane i pokušavaju prijetit iz kontri, no bez većih uspjeha. Sedamdeset šesta minuta donosi izvrsno proigravanje Krasnićija prema Velenderiću koji izbija sam pred gostujućeg vratara, no loše puca i Čurić brani. U samoj sudačkoj nadoknadi Veljo Sabadoš šalje odličnu dijagonalu prema Čekiću koji izbija sam pred Čurića, udarac nije loš, no stativa je osujetila Čekića za postizanje „hat-trick-a“.

LabinSport

Foto: ZAMIJENJENE ULOGE - Gostujući branič i strijelac Danijel Pavinčić (desno) zaustavlja domaćeg napadača Nenada Damijanića (Žminj - Jedinstvo Omladinac 1:2 (0:0))