NK Rudar sa brinljantnim Funčićem izvukao vrijedan bod u Zagrebu

NK Rudar sa brinljantnim Funčićem  izvukao vrijedan bod u Zagrebu

2.10.2008. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

III HNL ZAPAD: NK Maksimir-NK Rudar (Labin) 1:1 (1:0)

Uglavnom očekivani rezultati u sedmom kolu Treće hrvatske nogometne lige Zapad. Rudar je iskopao višestruko vrijedan bod u Zagrebu protiv izravnog konkurenta za ostanak Maksimira. Ponovno je briljirao Robert Funčić koji je obranio penal kod vodstva domaćih od 1:0. Poravnao je, također iz penala Vedran Kovačević.  Obilježje 7. III Hrvatske nogometne lige - Zapad je  pet remija a čak četiri njih sa identičnih 1:1.

Više: LabinSport

Iz Glasa Istre:

Igralište Oboj. Gledatelja: 100. Sudac: Saša Malbašić (Dugo Selo) - 6,5. Pomoćnici: Boban (Velika Gorica) i Ilčić (Brckovljani).

Strijelci: 1:0 Pukljak (7), 1:1 Kovačević (58 - 11m). Žuti kartoni: Biočić, Dobrić, Juričić (Rudar).

MAKSIMIR: Vargić 6, Ivanković 6,5, Kulenović 7, El Saleh 6,5, Šaka 6,5 (od 68. Šplajt 6), Karačić 6,5, Brčić 6,5 (od 65. Kovačić 6,5), Petrušić 6,5, Samaržija 6,5, Pukljak 6,5 (od 73. Tomšić 6), Ćavar 7.

RUDAR: Funčić 8,5, Biočić 6,5, Dobrić 6,5, Munjas 6, V. Kovačević 6,5, Puh 6, Blašković 6, Ayala 5,5 (od 46. Šarin 6), Fejzić 5,5 (od 46. Bagavac 6), Z. Kovačević 6, Juričić 6 (od 80. Cuculić -).

Veliki bod nose nogometaši »Rudara« iz Zagreba. Junak susreta bio je labinski vratar Funčić koji je obranio jedanaesterac i još pet stopostotnih prigoda domaćih napadača. Oslabljeni neigranjem Lepinjice, Burula i Fablea, nogometaši iz Labina od samog su početka susreta bili prisiljeni braniti se pred naletima domaćina. Igračima Maksimira agresivan napadački pristup isplatio se već u 7. minuti. S desne strane nabacio je loptu Samaržija, a Pukljak iz trka poluvolejom zahvatio i svladao Funčića za vodstvo domaćih. Nakon toga uslijedile su domaće prigode preko Šake i Brčića, ali je Funčić izašao kao pobjednik. Brčić je u dva navrata mogao povećati vodstvo domaćih, ali je oba puta bio neprecizan. Pred kraj poluvremena nogometaši »Rudara« malo su živnuli, Dobrić je ubacivanjima tražio Fejzića i Kovačevića, ali je to sve bilo bez prave opasnosti po domaćeg vratara Vargića. U sudačkoj nadoknadi Biočić se našao u izglednoj prigodi, ali je njegov udarac glavom završio u naručju domaćeg vratara.

Nastavak susreta bolje su otvorili nogometaši »Rudara« te su preko Dobrića (47'') opasno zaprijetili, ali je njegov snažan udarac netko izbacio u korner. Nakon toga ponovo su domaći preuzeli inicijativu te udarcima i kontrama napadali labinskog vratara Funčića sa svih strana. U 51. minuti Funčić je sjajno obranio Čavarov udarac iz stopostotne prigode, a samo minutu nakon toga povlačenje u šesnaestercu »Rudara« sudac je procijenio za najstrožu kaznu.

Brčić je sjajno tukao u desni kut labinskog vratara, ali se Funčić ispružio i još ljepše i efektnije obranio. Kazna je ubrzo stigla domaće, kad je iz jedne poluprilike ubačenu loptu Bagavca rukom dirao Ivanković. Siguran realizator s »bijele točke« bio je kapetan Vedran Kovačević za izjednačenje rezultata. Domaći su ponovo nastavili napadati preko Ćavara, Pukljaka i Samaržije, ali je momčad iz Labina predvođena »hobotnicom« Funčićem uspjela sačuvati bod i zadovoljna otići u Labin.