LC Live

NK Rudar doživio i peti uzastopni poraz

28.4.2014. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Nakon gotovo 15-tak dana pauze, prošlog su vikenda naše momčadi nastavile sa odigravanjaem prvenstvenih utakmica.

Desetkovana seniorska momčad je u subotu  doživjela  i  peti uzastopni  poraz, ali se naši nogometaši nisu osramotili, naprotiv, 10-tak minuta ih je djelilo do osvajanja jednog boda protiv favorizirane momčadi NK Opatije. U pobijedi domaćina od 2:1 sva tri gola postignuta su iz prekida igre. Domaća momčad je povela u 50 minuti zgoditkom Brozovića, ali se našu momčad nije predavala i vrlo se brzo uspjela eurogolom Mehića sa 25 metara, vratiti u rezultatski egal. Nažalost i naša radost je kratko trajala. Ponovno je Brozović bio najspretniji kod jednog kornera i glavom postiže svoj drugi zgoditak, te na taj način ne dopušta iznenađenje. Treba napomenuti da je naša momčad nastupila sa tri kadeta . Istoga dana u jutarnjim terminima mlađi pioniri i pioniri su  u sklopu 21.kola JPLI odigrali sa vršnjacima NK Istra Pula vrlo važne utakmice. Mlađi pioniri nisu uspjeli nastaviti pozitivan niz rezultata, te su uvjerljivo 3:0 poraženi od svojih vršnjaka iz Pule. U drugoj, vrlo zanimljivoj utakmici pionira naša momčad je dva puta vodila sa dva razlike. Drugi puta je to bilo tri minute prije kraja kada su gosti iz Pule bacili sve karte u napad i u tri minute uspjeli postići dva gola ,te osvojiti vrlo važan bod u utrci za drugo mjesto. Golove za našu momčad postigli su Kozić, Blašković i Božičević. Nedjeljno jutro rezervirano je  za najmlađe kategorije kluba. Momčad U-9 je ovaj vikend bila slobodna, dok je momčad U-11B  na Gradskom stadionu u Labinu dočekala vršnjake NK Potpićan Učka 72,a momčad  U-11A je gostovala u Medulinu kod istoimene momčadi.

Momčad U-11 A  je uvjerljivom pobjedom od 12:0 deklasirali svoje vršnjake iz Medulina,dok je mlađa momčad u vrlo zanimljivoj i ravnopravnoj utakmici uspjela rezultatom 2:0 pobijediti susjede iz Potpićna. Kasnije popodne u sklopu 21.kola II.HNL-Zapad kadeti i juniori su sa vršnjacima NK Buja u Bujama odigrali odlučujuće utakmice za ulazak  u ligu za prvaka.Iz dvije utakmice našoj momčadi je bio potreban jedan bod kako bi bili sigurni za ulazak u kvalitetniju ligu.

Kadetska momčad je odlučno ušla u utakmicu i vrlo brzo povela zgoditkom Aličajića. U drugom poluvremenu po jakoj kiši i natopljenom terenu, zgoditkom Alića u 66. minuti  kadetska je momčad potvrdila  pobijedu i ulazak u ligu za prvaka.Ujedno je tom pobijedom prekinula niz od dva kola bez pobjede. Juniorska momčad je nakon pobijede kadeta i ostvarenja cilja, ulazak u ligu za prvaka, mogla igrati rasterećeno, pa je tako u vjerojatno najboljoj utakmici deklasirala domaću momčad rezultatom 5:0. Utakmica se igrala do 77.minute , jer jaka kiša i natopljeni teren nisu dozvolili odigravanje svih 90.minuta. Strijelci za našu momčad bili su Matulja dva puta, Zakomac,Miskić i Kurjaković po jedanput. Nakon osvajanja Kupa NSŽI još jedan lijepi rezultat naših momčadi.

U narednom tjednu prvi će na zeleni travnjak u subotu,03.05.14.g. na Gradskom stadionu u Labinu istrčati mlađi pioniri i pioniri koji u sklopu 23.kola JPLI igraju protiv vršnjaka NK Novigrada. Istoga dana će u popodnevnom terminu prvenstvenu utakmicu III.HNL-Zapad odigrati  seniorska momčad koja  na Gradskom stadionu u Labinu dočekuje nogometaše NK Orijenta iz Rijeke. Nedeljno jutro započinju najmlađe kategorije kluba. Momčad U-9 će sa početkom u 10,00sati na Gradskom stadionu u Labinu dočekati vršnjake NK Istra Pula, a isti klubovi će se sat vremena kasnije susresti i u kategoriji U-11.

Kadeti  i  juniori će u 1.kolu II.HNL Zapad "lige za prvaka" gostovati u Poreču kod vršnjaka NK Jadran Poreč. Utakmice započinju u 15,00 I 17,00sati.