Labinski triatlonici Aleksandar Grah i Luka Paliska prvaci Hrvatske u svojim kategorijama

28.5.2012. // Radio Labin // Objavljeno u kategoriji Sport

Ovog je  vikenda u Rovinju održano  otvoreno  prvenstvo Hrvatske u super sprint triatlonu za sve kategorije.  Nastupilo je 85 triatlonaca i triatlonki među kojima i članovi T.K. Albona Extreme Labin. Do  cilja je trebalo  otplivati 400 metara, zatim odvoziti bicikl 10 kilometara i u trećoj dionici otrčati 2.500 metara. Ukupni pobjednik je  Cristoph  Leitner iz Austrije sa vremenom od 29 minuta i 17 sekundi.

Od članova T.K. Albone Extreme  najbolji je bio Aleksandar Grah koji je osvojio 1. mjesto u kategoriji seniora 2 i time postao prvakom Hrvatske, dok je u generalnom plasmanu osvojio 5. mjesto. Njegov klupski kolega Dean Sošić zauzeo je  6. mjesto u istoj kategoriji, a u generalnom plasmanu 35. mjesto.Od labinskih triatlonaca nastupili su i braća Paliska koji nastupaju za  T.K. Pula. Luka Paliska je u kategoriji  kadeta osvojio 1. mjesto te postao prvakom Hrvatske, a  u generalnom plasmanu zauzeo je  12. mjesto. Marko Paliska  je u kategoriji  mlađih  kadeta zauzeo 5. mjesto, a u generalnom plasmanu 82. mjesto.