Labinske mažoretkinje na Državnom prvenstvu

19.5.2010. // Labin.hr // Objavljeno u kategoriji Zabava

Labinske mažoretkinje učestvovale su na 14. Državnom prvenstvu mažoretkinja održanom u Klinča Selu od 7. do 9. svibnja 2010. godine. Državno prvenstvo mažoretkinja održano je pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Vlade Republike Hrvatske Jadranke Kosor. Od 56 sastava, koliko ih trenutačno ima u HMS-u, prvenstvu je pristupilo 16 seniorskih,18 juniorskih i 16 kadetskih timova. Mažoretkinje su se natjecale u paradnom dijelu i u koreografijama na mjestu, a ocjene su se zbrajale i time dobivao konačan plasman.

Labinjanke su osvojile 13. mjesto što je dobar rezultat s obzirom da su pola godine radile same uz povremenu pomoć voditeljica Pulskih mažoretkinja. Mažoretkinje su se natjecale i solo, te u paru. Ove godine Labinske mažoretkinje imale su svoju predstavnicu u solo nastupu. Bila je to Ana Zulijani, koja je osvojila šesto mjesto. Odlazak u Državno prvenstvo omogućili su Grad Labin i Turistička zajednica Grada Labina.