Košarka: Razlika u kvaliteti presudila Labin - Rovinj 104:72

30.11.2016. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Sport

Košarkaši Labina uvjerljivo su pobijedili momčad Rovinja u utakmici u kojoj je ipak na kraju do izražaja došla prevelika razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi.

U utakmicu su domaći ušli vrlo ležerno, što su Rovinježi iskoristili i bili cijelo vrijeme u egalu, pa se na prvi odmor otišlo samo s "plus 1" za Labin. No, tada su Šljuka i Breulj odlučili riješiti pitanje pobjednika, pa su do "velikog odmora" prednost podigli na "plus 11" (51:40).

S druge strane posebno je inspiriran za igranje bio Labinjan Đerman koji je bio nerješiva enigma za domaću obranu. Rovinj se jako dobro držao i u nastavku utakmice i to sve do pred kraj treće četvrtine kad su bili u zaostatku osam koševa (69:61), da bi potom uslijedio pravi

potop. Do kraja treće četvrtine, koja je okončana tricom Perića, Labin radi seriju 7:0 i bježi na "plus 15" (76:61), čime rješava pitanje pobjednika. No, seriji tu nije bio kraj, jer su u četvrtu

četvrtinu ušli tricama Šljuke, Lonzara i Perića, što je uz još dva koša Lonzara značilo da je Labin u četiri minute napravio seriju 18:0 i u potpunosti dotukao suparnika čija je igra potpuno stala kad su Labinjani podigli nivo za jednu stepenicu i kad je Đerman izgubio snagu

i do kraja utakmice bilo je samo pitanje hoće li domaći stići do "plus 30", što bi značilo i skok na drugo mjesto ljestvice. Na kraju su stigli do "plus 32", čime su na najljepši način najavili

susrete s Istraunijem i Šancom koji će odlučiti o poretku na vrhu ljestvice.

R. FONOVIĆ

Labin - Rovinj 104:72

LABIN - Utakmica 8. kola: Labin - Rovinj 104:72 (21:20, 30:20, 25:21, 28:11). Dvorana SŠ Mate Bla_ina. Suci: Sušanj, Milin, Klobučar.

LABIN: Amančić, Lonzar 10, Nadarević 5, Molnar, Breulj 25, Fable 2, Perić 20, Šljuka 22, Zorić 18, Licul, Mohorović 2, Komljen.

ROVINJ: Banko 7, Atlija 6, Ključević 3, Jelača 20, Zečević,

Matošević, Komadina, Verbanac, Lončarević 6, Đerman 30.