Judo klub Ippon Labin u ukupnom poretku zauzeo 2. mjesto na Prvenstvu Istre u Labinu

27.11.2017. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U nedjelju, 26.11.2017. natjecatelji Judo kluba Ippon nastupili su na Prvenstvu Istre koje se održalo u velikoj  dvorani SC Franko Mileta u Labinu.

Prvenstvo je okupilo 330 natjecatelja iz 7 istarskih klubova.

Judo klub Ippon Labin je u ukupnom poretku zauzeo 2. mjesto, a pojedinačni rezultati su sljedeći:

U uzrastu do 10 godina, prva mjesta su osvojili Fonović Ana (-25kg ) i Sabalić Roko  (-38kg). Srebrnim

medaljama okitili su se Muškardin Antea (-40kg)  i Štifanić Ivan Vladimir (-42kg), a bronce su osvojili Böhnke  Alison (-28kg) i Hodžić Haris (-30kg).

Korak do medalje, na 5. mjestu, ostali su Zahtila Luna (-28kg), Basanić Dora (-25kg), Kos Mario (-24kg),  Banišić Bartol (-24kg), Prkut Dominik  (-34kg) i Bartolić Arian  (-27kg). Sedma mjesta zauzeli su Husić Matej (-24kg) i Dundara Niko (-27kg).

Treba spomenuti i natjecatelje koji ovoga puta nisu ostvarili plasman, ali su odradili dobre borbe i pokazali  hvalevrijedno znanje i vještine, to su:  Gregorinić Tomas (-34kg), Višnjić Lovro (-30kg), Martinello Alessio (-27kg), Kurpejović Dalen (-27kg ), Oražem Dastin (-30 kg ), Mileta Karlo (-30kg), Giambastiani Luca (-38kg),  Brezac Vito (-38kg), Đokić Gabriel (-30kg).

U uzrastu do 12 godina, zlatne medalje su osvojili Širol Roko (-55kg), Jagodić Edib (-42kg) i Jakovljević Lukas (-34kg). Druga mjesta osvojili su Dobrić Karla (-32kg),  Banišić Gabriel  (-42kg), Sandić David ( -55kg) i Sabalić  Roko (-38kg). Hodžić Amina osvojila je broncu u kategoriji -36kg, a Dundara Karlo 5.mjesto u kategoriji -42kg.

U uzrastu do 14 godina Širol Paola (-63kg)i Sinožić Matija (-34kg) te Jagodić Edib (-42kg) i Širol Roko (-55kg) nastupajudi u starijem uzrastu, dokazali su dominaciju u svojim kategorijama i okitili se zlatom.  Srebrne  medalje su osvojili Jakovljević Lukas (-34kg) i Sandić David (-55kg). Brončana odličja osvojili su Banišić Gabriel (-42kg), Mujkić Sanjin (-50kg), Ipavec Dino (-46kg), Đurček Matija (-55kg) i Giambastiani Paolo (-46kg). Vuković   Luka osvojio je 7.mjesto u kategoriji +66kg.

U uzrastu do 16 godina Širol Paola (-63kg) osvojila je još jednu zlatnu medalju, a zlatni su bili i Ipavec Dino (-46kg) i Dundara Petar (-55kg). Srebrnu medalju osvojio je Mujkić Sanjin (-50kg), a brončane Božić Noel  (-63kg) i Zokić Marin (-60kg)

U uzrastu do 18 godina, Dundara Petar (-55kg) je ponovo stao na najviše postolje i osvojio zlato. Bolterstein  Ricardo (-90kg) osvojio je drugo mjesto, a treda mjesta su osvojili Kleva Nino (-81kg) i Zahtila Eric (-73kg).

U seniorskoj konkurenciji, Boneta Nikol (o78kg) je osvojila prvo mjesto. Srebrnu medalju osvojio je

Bolterstein Ricardo (-90kg), a na treda su se mjesta plasirali Zahtila Eric (-73kg), Basanić Petar (-100kg) i Jelić Kristijan (-81kg). Kleva Nino (-81kg) je osvojio 7.mjesto.