Ivana Griparić i William Negri jedini Labinjani na listama za Europski parlament

Ivana Griparić i William Negri jedini Labinjani na listama za Europski parlament

19.3.2013. // iPress // Objavljeno u kategoriji Politika

U ponoć je istekao rok za predaju kandidacijskih lista za izbore za Europski parlament koji se održavaju 14. travnja.

Državnom izbornom povjerenstvu je pristiglo ukupno 28 lista – 27 stranačkih i jedna lista grupe birača, a prema datumu pristizanja mogu se vidjeti ovdje.

Od ukupno 336 kandidata 13 ih je iz Istre.

Na listi HDZ-HSP AS-BUZ je Ivan Bubić na 10. mjestu, na listi SDP-HNS-HSU je Marino Baldini na 3. mjestu, na listi Hrvatskih laburista je William Negri na 9. mjestu, na listi A-HSS je Bruno Langer na 2. mjestu, na listi grupe birača su Ivan Jakovčić na 1. mjestu, Darko Lorencin na 5. mjestu, Giovanni Cernogoraz na 7. mjestu i Viviana Benussi na 11. mjestu, na listi SRP-a su Vladimir Kapuralin na 2. mjestu, Jasna Tkalec na 4. mjestu i Davor Rakić na 5. mjestu, na listi Akcije mladih je Ivana Griparić na 7. mjestu, a na listi Pokreta za modernu Hrvatsku je Željko Popović na 9. mjestu.

DIP će u narednih 48 sati provjeriti valjanost kandidatura i objaviti zbirnu listu, koja će biti složena po abecedi. Zbirna lista bit će objavljena u dnevnom tisku, a uz nju će se objaviti i letak kojim će se birače kratko izvijestiti o čemu odlučuju, koja je uloga Europskog parlamenta te kako glasovati, budući da je riječ o prvim izborima s tzv. preferencijalnim listama, što znači da će birači moći zaokružiti redni broj jedne liste, a zatim će moći dati prednost jednom od kandidata s liste koju su zaokružili.

Izborna kampanja počet će 21. ožujka, a trajat će do izborne šutnje 13. travnja. (iPress) 

 

Evo što je William Negri izjavio za Radio Labin:

 Za što će se zalagati ako bude izabran u Europarlament Negri veli: (ton – William Negri)

 

Popis svih lista za Europarlament

 

HRVATSKA RADNIČKA STRANKA - HRS

       1. MLADEN NOVOSEL
       2. VANJA BABIĆ ŽAGAR
       3. IVONA KATUŠA
       4. ROMINA ĐIDARA
       5. KATICA BABIĆ
       6. DRAGAN MOMČILOVIĆ
       7. FRANJO MARKULINČIĆ
       8. ŽELJKO ŠANTEK
       9. NEVEN VELIĆ
       10. TOMISLAV JURIĆ
       11. DANIJEL FINDRIK
       12. IVAN BRLEKOVIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA SOCIJALNO-LIBERALNA STRANKA - HSLS

       1. mr.sc. MIROSLAV ROŽIĆ
       2. dr.sc. GORAN BANDOV
       3. RUŽICA VUKOVAC
       4. IVANA PUKŠEC
       5. dr.sc. LJUBOMIR MAJDANDŽIĆ
       6. RENATA ŠEPERIĆ PETAK
       7. IVAN BOŽIKOV
       8. MARIJA KUKIĆ
       9. DIANA PEČKAJ VUKOVIĆ
       10. NEVENKA CIGROVSKI
       11. NELA KOVAČEVIĆ
       12. mr.sc. SLOBODAN MIKAC
AUTOHTONA - HRVATSKA STRANKA PRAVA - A-HSP

       1. DRAŽEN KELEMINEC
       2. dr.sc. PETAR VUČIĆ
       3. MIROSLAV STARČEK
       4. IVANKA POLIĆ
       5. MLADEN SCHWARTZ
       6. NENO DOŽDOR
       7. ŠIME TOLIĆ
       8. MILAN BINGULA
       9. RUDOLF FORKO
       10. MLADEN ŠEPIĆ
       11. FELIKS ŠAULI
       12. DENIS ŠEŠELJ
NAŠA STRANKA - NS
NOVA SRPSKA STRANKA - NSS

       1. JOVAN AJDUKOVIĆ dipl.iur.
       2. SLAVKO MIRNIĆ prof.
       3. SVETISLAV LAĐAREVIĆ struč.spec.ing.građ.
       4. DRAGAN TODIĆ dipl.iur.
       5. MILENKO ŽIVKOVIĆ dipl.oec.
       6. LJILJANA SREMAC
       7. LJUBOMIR AJDUKOVIĆ dipl.iur.
       8. RATKO MRĐA dipl.ing.računarstva
       9. PETKO TOMIĆ dr.med.
       10. ĐORĐE MAKSIMOVIĆ prof.
       11. SRĐAN VASILJEVIĆ prof.
       12. BOJAN ERIĆ dipl.oec.
HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA

       1. NIKOLA VULJANIĆ
       2. dr.sc. MARITA BRČIĆ KULJIŠ
       3. STIPE DRMIĆ
       4. DINA DOMIJAN
       5. prof.dr.sc. DAMIR HRŠAK
       6. DRAGO ČULINA
       7. ĐULIJANO GRUM
       8. SILVIJA DOLOŠIĆ
       9. WILLIAM NEGRI
       10. mr.sc. ZDENKA BREBRIĆ
       11. mr.sc. MARIJA SCHUBERT
       12. mr.sc. ALJANA KOVAČIĆ
AUTOHTONA - HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - A-HSS

       1. BRANKO BORKOVIĆ
       2. BRUNO LANGER
       3. GORDANA RADIĆ
       4. MARIN VIDIĆ
       5. PETAR MIKLOŠ WEISZ
       6. SANJA KUMPAR
       7. JASENKO STIPAC
       8. ALEN FUĆAK
       9. RAJKA RIGLER-KUNOVIĆ
       10. TOMISLAV ČEPELJA
       11. ARIANA PETRIĆ
       12. ALOJZ HORVAT
HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP

       1. prof.dr.sc. TOMISLAV SUNIĆ
       2. KREŠIMIR MIHAJLOVIĆ prof.
       3. JASENKA HALEUŠ
       4. KSENIJA MUSA dipl.soc/dipl.cro
       5. IVAN LOZO
       6. prof.dr.sc. DRAŽEN PEHAR
       7. MATE BEKAVAC dipl.oec.
       8. IVAN PAVIĆ mag.geologije
       9. DARIA LONČAREVIĆ
       10. MARIN PERKOVIĆ mag.oec.
       11. DINKO PUTNIK dipl.iur.
       12. dr.sc. ZLATKO ŠRAM
DEMOKRATSKI CENTAR - DC

       1. prof.dr.sc. SLOBODAN LANG
       2. dr.sc. AIDA CVJETKOVIĆ
       3. akademik VIDA DEMARIN
       4. DARKO DOVRANIĆ
       5. prof.dr.sc. JOŠKO JUVANČIĆ
       6. prof.dr.sc. VJERA KATALINIĆ
       7. DRAGAN MILANOVIĆ dipl.politolog
       8. BRANKO PEK
       9. DANIJEL REHAK
       10. TIBOR SANTO dr.med.
       11. INA VUKIĆ mag.psihologije
       12. PETAR BAŠIĆ dipl.povjesničar
HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE - HDSSB
HRVATSKI DEMOKRATSKI SLOBODARSKI SAVEZ DALMACIJE - HDSSD
ZELENI HRVATSKE - ZELENI HR

       1. dr.sc. STJEPAN RIBIĆ
       2. prof.dr.sc. BORIS ANTUNOVIĆ dr.vet.med.
       3. BORO GRUBIŠIĆ dr.med.
       4. HRVOJE TOMASOVIĆ dr.med.
       5. ZDRAVKO PEKO
       6. mr.sc. SLAVICA JELINIĆ
       7. MARIJA MAMIĆ
       8. MARINA KOVAČ JURKOVIĆ
       9. BORKO BARABAN prof.
       10. TAMARA PALČIĆ dipl.ing.poljoprivrede
       11. IVAN SAMBUNJAK univ.bacc.ing.geodet geoinf.
       12. DRAŽEN ĐUROVIĆ dr.med.
KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA - IVAN JAKOVČIĆ
Nositelj liste: IVAN JAKOVČIĆ

       1. IVAN JAKOVČIĆ
       2. NELA SRŠEN
       3. akademik VLASTA PILIŽOTA
       4. dr.sc. NIKOLA IVANIŠ
       5. DARKO LORENCIN
       6. NIKOLA LUNIĆ
       7. GIOVANNI CERNOGORAZ
       8. SNJEŽANA ABRAMOVIĆ MILKOVIĆ
       9. MARIJA ĐURIN
       10. TOMISLAV GOLL
       11. VIVIANA BENUSSI
       12. NATAŠA PLIŠIĆ
ZELENI ZAJEDNO

       1. TONI VIDAN
       2. ALEKSANDRA STARČEVIĆ
       3. BOJANA GENOV-MATUNCI
       4. MLADEN KORDIĆ
       5. RENATA VRANYCZANY AZINOVIĆ
       6. ZLATKO BURIĆ
       7. VERA PETRINJAK-ŠIMEK
       8. ZORAN FERIĆ
       9. SVJETLANA LUGAR
       10. TONI GABRIĆ
       11. IVANA BABIĆ
       12. VLADIMIR LAY
ZAGREBAČKA NEZAVISNA LISTA - ZNL

       1. mr.sc. DIJANA KOBAS DEŠKOVIĆ
       2. MARIO OBRADOVIĆ ing.
       3. ANA-MARIJA KULUŠIĆ dr.med.dent.
       4. JANKO IVANIŠ mag.
       5. dr.sc. IVANA GRČIĆ
       6. MATEO GULAM dipl.iur.
       7. IVA BIONDA VRANARIČIĆ struč.spec.oec.
       8. NIKOLA BREBRIĆ mag.ing.
       9. KSENIJA DATKOVIĆ prof.
       10. MARKO MATOIC dr.med.
       11. MARIJA ŠUŠENJ dipl.ing.
       12. DAMIR GRGIĆ mag.kineziologije
NEZAVISNI SELJACI HRVATSKE - NSH

       1. MATO MLINARIĆ
       2. VESNA VRANKIĆ
       3. TOMO OSTOJIĆ
       4. AZRA KOVAČIĆ
       5. DUBRAVKA MAVRIN
       6. ANTUN IŠTVANOVIĆ
       7. LUCIJA BILJAKA
       8. ANTUN FURJAN
       9. ROBERTINA ČUHNIL
       10. MARICA ČIČAK
       11. VESNA NJEŽIĆ
       12. VLADIMIR NOVOTNY
HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU

       1. LADISLAV ILČIĆ prof.
       2. KREŠIMIR MILETIĆ univ.spec.act.soc.
       3. dr.sc. IVAN POLJAKOVIĆ
       4. prof.dr.sc. IVICA GRKOVIĆ
       5. HRVOJE HITREC prof.
       6. prof.dr.sc. MARCELA ŠPERANDA
       7. KUZMA KOVAČIĆ prof. akad. kipar
       8. PERO VUČICA oec.
       9. CARLA KONTA mag. Hist.
       10. mr.sc. HRVOJE ŠLEZAK
       11. JELENA ĆORIĆ MUDROVČIĆ prof.
       12. DŽIVO BRČIĆ prof.
SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE - SRP

       1. BORIS BOGDANIĆ
       2. VLADIMIR KAPURALIN
       3. IVAN VLAINIĆ
       4. JASNA TKALEC
       5. LIDIJA ČULO
       6. DAVOR RAKIĆ
       7. VESNA NIKOLIĆ-GRGAŠ
       8. DRAGICA LOVREKOVIĆ
       9. DALIBOR VIDOVIĆ
       10. VLADO BUŠIĆ
       11. VANJA VOJVODIĆ
       12. DANIJEL PIKUTIĆ
OBITELJSKA STRANKA - OS

       1. KATARINA TONKOVIĆ PIGAC
       2. DUŠAN BEŠLIĆ
       3. KREŠIMIR ŠTETIĆ
       4. ANĐA ĆURIĆ-SLUNJSKI
       5. MARINA SABLJIĆ
       6. JOSIP TOMIČIĆ
       7. TOMISLAV JURIĆ
       8. ZLATKO GREGOV
       9. NIKOLA ROCA
       10. GORAN PERIĆ
       11. MARIJA STUDEN
       12. DRAŽEN DUJMOVIĆ
AKCIJA ZA BOLJU HRVATSKU - ABH
JEDINO HRVATSKA - POKRET ZA HRVATSKU - JEDINO HRVATSKA

       1. MARJAN BOŠNJAK
       2. MARIO SLAVIČEK
       3. NEĐELJKA BATINOVIĆ prof.
       4. dr.sc. SLAVEN ŠUBA
       5. dr.sc. IGOR JELČIĆ dr.med.
       6. MLADEN PANJAKO ing.prom.
       7. ANĐELA SALAPIĆ dipl.teol.
       8. JURICA ŠTELMA
       9. IVAN PEPIĆ
       10. dr.sc. ANTUN LAUC
       11. IGOR KOVAČ bacc.oec.
       12. ŽELJKO CVRTILA mr.
POKRET ZA MODERNU HRVATSKU

       1. ANTE ROSO
       2. SANDRA BRŠEC ROLIH univ.spec.oec
       3. RADOVAN SMOKVINA
       4. mr.sc. CLAUDIA ČOVIĆ
       5. SULEJMAN TABAKOVIĆ
       6. DARKO PETRIČIĆ
       7. mr.sc. SONJA VLAHEK
       8. JOZO ČABRAJA
       9. ŽELJKO POPOVIĆ
       10. PAŠK KAČINARI
       11. JURICA ILIĆ
       12. DAMIR GAŠPAROVIĆ
AKCIJA MLADIH - AM

       1. MARIO LOZANČIĆ
       2. ROBERT KURELIĆ
       3. MANDICA VRANJIĆ
       4. MARIO MAROLIN
       5. MIA MASNJAK
       6. TOMISLAV MAMIĆ
       7. IVANA GRIPARIĆ
       8. TOMISLAV LESINGER
       9. BRANKA JANJIĆ
       10. IVANA MALARIĆ
       11. ILIJA PAŠALIĆ
       12. LADA CRNOBORI
ABECEDA DEMOKRACIJE - ABECEDA

       1. MIRKO MAKAUS prof.
       2. GORDANA POPOVIĆ prof.
       3. MAJA VUJANIĆ prof.
       4. RENATA VRDOLJAK prof.
       5. IVAN CVETKOVIĆ dr.vet.med.
       6. SLAVKO MANDEKIĆ ing.
       7. MIRA HORVAT dipl.oec.
       8. SAMIR MUČOLI ing.
       9. VLADIMIR KONEČNY prof.
       10. SANDRA BONIFAČIĆ BARIČEVIĆ
       11. OLIVER PAVIĆ
       12. DOROTEA PAVLETIĆ dipl.oec.
PIRATSKA STRANKA - PS

       1. MAŠA UTKOVIĆ bacc.oec.
       2. dr.sc. IVAN VORAS dipl.ing.
       3. MIROSLAV AMBRUŠ-KIŠ
       4. GORAN KAUZLARIĆ prof.
       5. IVAN OŽVATIĆ
       6. SONJA PAPEŠ dipl.ing.
       7. MARKO SUČIĆ dipl.iur.
       8. DARIO VIDOVIĆ
       9. MARKO DOKO univ.mag.math.
       10. JURAJ FLEISS
       11. HRVOJE JEGJUD
       12. BOJAN KOPITAR
GLAS RAZUMA
MEĐIMURSKA STRANKA - MS

       1. dr.sc. SREĆKO SLADOLJEV akad.
       2. mr.sc. ĐULA RUŠINOVIĆ-SUNARA dr.med.
       3. LIDIJA GAJSKI dr.med.
       4. IVAN RUDE dipl.iur.
       5. ALEKSANDAR SOLTYŠIK dr.med.
       6. NIKOLA DUPER
       7. AIDA JUKIĆ dipl.iur.
       8. mr.sc. MILAN PERKOVAC dipl.ing. elekt.
       9. DUBRAVKA FINKA dr.med.
       10. RATKO MARTINOVIĆ
       11. TANJA POPOVIĆ FILIPOVIĆ
       12. SONJA JADREŠKO
AGENDA MLADIH DEMOKRATA - AMD

       1. VEDRAN VIDMAR
       2. IGOR KINDIJ
       3. ZORAN PAVLOVIĆ
       4. ANA ŠIVAK
       5. IRENA BOŠKOVIĆ
       6. VJEKOSLAV BOŠKOVIĆ
       7. BORIS ČUBRIĆ
       8. ANTONIO BARNJAK
       9. MIRNA LEKIĆ
       10. VALERIJA KASUMOVIĆ
       11. KLEMENTINA BAŠKOVIĆ
       12. ALEKSANDAR ZEMUNIK

europarlament eu izbori izbori 2013 william negri ivana griparić laburisti hrvatski laburisti akcija mladih