Stampar M - Stampar

Gimnazijalke Anamarija Šumberac, Klaudija Šestak i Tara Radović među 10% najuspješnijih na međunarodnom natjecanju „Best in English“

Gimnazijalke Anamarija Šumberac, Klaudija Šestak i Tara Radović među 10% najuspješnijih na međunarodnom natjecanju „Best in English“

31.12.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

Drugu godinu za redom učenici naše škole sudjelovali su na online međunarodnom natjecanju Best in English 30. studenog 2018. Od ukupno 14 učenika naše škole koji su sudjelovali na ovogodišnjem natjecanju, učenice 4. razreda gimnazije, Anamarija Šumberac (mentorica: Stenni Milevoj Šuran), Klaudija Šestak (mentorica: Tatjana Buršić) te učenica 2. razreda gimnazije, Tara Radović (mentorica: Stenni Milevoj Šuran), ostvarile svojim su rezultatom ušle u 10% najboljih od ukupno 21110 sudionika, iz 892 škola te 30 zemalja. Natjecanje se provodi na engleskom jeziku (razina B1-B2), a sudjelovati mogu učenici od 15 do 19 godina starosti. Test je sastavljen pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje Republike Češke, a sastoji se od gramatike, slušanja s razumijevanjem, te čitanja s razumijevanjem.
Mentorice učenicima koji su sudjelovali na natjecanju bile su nastavnice engleskog jezika: Tatjana Buršić, Karla Golja Milevoj, Stenni Milevoj Šuran i Doris Mesaroš.
(Tekst i foto: Karla Golja Milevoj)


ssmb.hr


Anamarija Šumberac Klaudija Šestak Tara Radović engleski jezik natjecanje obrazovanje srednja škola mate blažina