Četvero atletičara AK Albona izborilo plasman za najvažnije atletsko natjecanje u Hrvatskoj - Hanžekovićev memorijal u rujnu

Četvero atletičara AK Albona izborilo plasman za najvažnije atletsko natjecanje u Hrvatskoj - Hanžekovićev memorijal u rujnu

18.5.2015. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Na uljanikovom stadionu u Puli 13. svibnja održano je atletsko natjecanje za osmoškolce Erste Plava Liga. Uz Pulu Erste Plava Liga održava se u Osijeku, Rijeci, Zadru, Varaždinu, Zagrebu i Splitu.

 

Finale je 8. rujna u Zagrebu u sklopu najvažnijeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj Hanžekovićevog memorijala.


Atletski klub Albona organizirao je odlazak labinskih osmoškolaca na Erste Plavu Ligu.

Dvoje prvoplasiranih u svakoj kategoriji odlazi na zagrebačko finale a Albona ima četiri finalista, Paola Franković 1. mjesto vis, Arijana Iljadica 2. mjesto 600m, Alan Tursunović 2. mjesto dalj i Lucija Gobo 2. mjesto dalj.
Medaljama su se još okitili Nicolas Pappalardo 3. mjesto dalj, Adela Karić 3. mjesto 60m, Stela Dermit 3. mjesto kugla i Rebecca Files 3. mjesto 300m.


Nastupilo je ukupno 519 natjecatelja.

Rezultati

6. razredi

60m učenice
3.   Adela Karić (9.57)
8.   Paola Franković (9.85)
12. Ema Paliska (10.11)
21. Rafaela Faraguna (10.76)
22. Lejla Šehić (10.79)

60m učenici
7.   Erik Franković (9.26)
12. Mateo Blažina (9.55)
14. Petar Dundara (9.61)
14. Čendrim Memčaj (9.61)
21. Mario Rajković (10.07)

Kugla učenice
3. Stela Dermit (6.98)
5. Ema Paliska (5.82)

Kugla učenici
6.   Masimo Baća (8.05)
12. Erik Franković (7.11)
19. Laris Dorić (6.57)

Vis učenice
1. Paola Franković (1.25)

Vis učenici

6. Ivan Jurišić (1.25)
8. Mario Rajković (1.20)

600m učenice
4. Natali Lazarić (2:08,42)
7. Nina Njegovanović( 2:17.01)

600m učenici
8. Tarik Malkić (2:03,88)

5. razredi

60m učenice
8.   Laura Kožuh (9.79)
15. Elin Franković (10.19)

60m učenici
7. Sandi Belušić (10.03)
8. Dino Murtić (10.11)

Dalj učenice
4.   Laura Kožuh (3,74)
15. Danijela Daić (3.14)
21. Elin Franković (2,89)

Dalj učenici
4.   Sandi Belušić (3.68)
25. Dino Murtić (2.98)

600m učenice
2. Ariana Iljadica (1:59,09)

Kugla učenice
4. Anastasia Malić (7.05)
9. Danijela Daić (5.30)

4. razredi

300m učenice
3. Rebecca Files (57.76)

Dalj učenice
4. Rebecca Files (3.25)

60m učenici
4. Nicolas Pappalardo

Dalj učenici
3. Nicolas Pappalardo

3. razredi

60m učenice
6.   Lucija Gobo (10.57)
7.   Dea Belušić (10. 63)
10. Nina Kos (10.79)
24. Evelin Karcher (11.44)
32. Kelly Karcher (11.91)
38. Nika Vlačić (12.29)

60m učenici

4. Alan Tursunović (10.07)
8. Antonio Batelić (10.47)

Dalj učenice
2.   Lucija Gobo (3.25)
14. Nina Kos (2.77)
17. Dea Belušić (2.69)
25. Evelin Karcher (2.30)
32. Nika Vlačić (2.19)
34. Kelly Karcher (2.11)


Protekle subote atletičari atletskog kluba Albona nastupili su na IV. kolu Kvarnerske lige za mlađe i starije kadete i kadetkinje održanom na riječkoj Kantridi.

Francesca Pappalardo slavila je u skoku u dalj, druga mjesta osvoili su Marko Ivan Šumberac 300m, Stribor Goričanec kople, a treće Rebeka Černjak 300m i štafeta 4x60 u sastavu Danijela Daić, Nina Njegovanović, Rafaela Faraguna, Paola Franković.



Uz Albonu nastupili su još Maximvs Poreč, Kvarner Rijeka, Liburnija Rijeka, Grobnik Čavle, Jadran Crikvenica i Krk.

Nastupilo je ukupno 120 mladih atletičara, a natjecanje je organizirao atletski savez primorsko goranske županije.

Rezultati

Kadetkinje

Dalj 1. Francesca Pappalardo (5.01)

300 3. Rebeka Černjak (51.8)

Kadeti

Koplje 2. Stribor Goričanec (30.03)

Mlađe kadetkinje

Dalj (zona)
6.   Paola Franković (3.93)
7.   Nina Njegovanović (3.92)
9.   Lejla Šehić (3.63)
15. Rafaela Faraguna (3.44)
24. Danijela Daić (3.26)

400m 6. Natali Lazarić (1:14,07)

Kugla 4. Stela Dermit (6.89)

4x60 3. (Daić, Njegovanović, Faraguna, Franković) (37.8)

Mlađi kadeti

60m
5.   Alan Tursunović (9.6)
10. Nicolas Pappalardo (9.9)

Vortex
12. Alan Tursunović (35.05)
13. Nicolas Pappalardo (34.20)

 

Alen Tursunović

 

Lucija Gobo

 600m start Erste plava liga

 

 

AK Albona

 

 

 

ak albona atletika paola franković rijana iljadica alan tursunović lucija gobo