Blijeda izvedba NK Raše 1938

9.10.2008. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

I ŽNL ISTRA / BUZET: NK Buzet-NK Raša 1938. 2:0 (1:0)

Dosta loša i krajnje rastrgana igra, uglavnom na sredini terena, obilježila je zaostalu utakmicu drugog kola Prve županijske nogometne lige Istre, između domaće momčadi Buzeta i gostiju iz Raše. Igralo se na terenu koji je prije početka kiša dosta natopila. Tijekom susreta nije pretjerano kišilo ali je teren bio mokar i klizav. Domaći su nakon prvih četrdeset pet minuta minimalno vodili a svoju su prednost u nastavku još i uvećali, pa njihovoj konačnoj pobjedi od 2:0 nema niti najmanjih primjedbi.

Više na: LabinSport

Zaostali susret 2. kola: Buzet - Raša 1938 2:0 (1:0). Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Maksimilijano Radetić (Rovinj) - 6,5. Pomoćnici: Bezelj i Matuzović (oba Rovinj). Strijelci: 1:0 Rožajac (19), 2:0 Petričić (48). Žuti kartoni: Žamarija (Buzet), Amičević, Sabadoš, Čekić, Kujraković (Raša 1938).
BUZET. Perčić 7, Jurada 6,5 (od 87. Bernobić -), Muminović 6,5 (od 88. Sergo -), Žamarija 6,5 (od 84. Prodan - ), Majcan 7, Katarinčić 6,5, Agapito 7, Rožajac 7,5, Hamulić 7,5 (od 69. Kolaković 6,5), Bolterstain 7 (od 72. Sirotić 6,5), Petričić 8 (od 90. Nežić -).
RAŠA 1938: Giachin Rakić 6,5, Ahmičević 6 (od 77. Mujanović -), Malić 6,5, Kočunik 5,5 (od 46. Hamzić 6), Radočaj 6,5, Kujraković 5, Sandić 6,5, Sabadoš 5,5, Krasnići 6,5, Velenderić 7, Čekić 6.
Vodom natopljen teren sputao je obje ekipe da pokažu nešto više od igre, jer od ovih suparnika nismo očekivali toliko »ziherašku« igru kakva je bila u početku susreta. Nakon jednog kornera domaćih (19'') Senad Rožajac bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Rakića za vodstvo domaćih - 1:0. Nakon primljenog pogotka igra Rašana malo je živnula, no prave prilike nisu imali sve do 39. minute. Tada je Malić s ruba kaznenog prostora pogodio vratnicu, na odbijenu loptu natrčao je Čekić, no umjesto u mrežu, loptu je poslao pored gola. Tek što se krenulo s centra u drugom dijelu gostujuća obrana grubo je pogriješila, što je najbolje iskoristio Hamulić, odlično se zagradio, dao povratnu loptu za Petričića koji pogađa donji lijevi kut nemoćnog Rakića - 2:0. Već u slijedećem napadu i gosti zabijaju pogodak, no na intervenciju pomoćnog suca, gol je poništen zbog zaleđa.