9. Olimpijada OŠ Labinštine: „Matija Vlačić“ najbolja u atletici za mlađe razrede, Petar Mitrović iz „Ivo Lola Ribar“ oborio dva olimpijska rekorda!

9. Olimpijada OŠ Labinštine: „Matija Vlačić“ najbolja u atletici za mlađe razrede, Petar Mitrović iz „Ivo Lola Ribar“ oborio dva olimpijska rekorda!

4.11.2016. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Danas su po prekrasnom vremenu, na gradskom stadionu održana natjecanja u atletici za mlađe razrede i to u slijedećim disciplinama:  50 metara m i ž, bacanje loptice m i ž, štafeta 4 X 50 m i ž i skok u dalj s mjesta m i ž.

„Matija Vlačić" bila je najuspješnija škola osvojivši 4 zlata, a 12 medalja ukupno. Iza njih „Ivo Lola Ribar" sa 3 zlata, a 6 medalja ukupno, a treba spomenuti njihovog učenika Petra Mitrovića koji je osvojio zlata u trčanju i skoku u dalj, oborivši pritom olimpijski rekord u obje discipline.

Odlična je bila i škola iz Nedešćine sa 4 medalja, a zlatom u štafeti za dečke, dok su po jednu medalju osvojile škole iz Raše i Potpićna.

 

 

 

Medalje po disciplinama:

 

 

60 metara djevojčice - FINALE:

Mila Batičić

OŠ "Matija Vlačić"

8:80

Marika Budanko

OŠ "Matija Vlačić"

8:81

Ani Čupić

OŠ "Ivo Lola Ribar"

8:92

 

 

60 metara dječaci - FINALE:

Petar Mitrović

OŠ "Ivo Lola Ribar"

8:26

Toni Vlačić

OŠ "Matija Vlačić"

8:27

Noel Diači Hodžić

OŠ "Matija Vlačić"

8:30

 

 

Bacanje loptice djevojčice:

Karla Kos

OŠ "Matija Vlačić"

28,53

Carla Radović

OŠ "Vitomir Širola Pajo"

26,85

Lucija Golja

OŠ "Vitomir Širola Pajo"

26,23

 

 

Bacanje loptice dječaci:

Gabriel Dusman

OŠ "Matija Vlačić"

38,98

Saša Đokić

OŠ "Ivo Lola Ribar"

37,28

An Lee Krasnići

OŠ "Ivan Batelić"

32,76

 

 

 

Skok u dalj djevojčice

Marika Budanko

OŠ "Matija Vlačić"

1,82

Una Vuletović  (bolji drugi skok)

OŠ "Matija Vlačić"

1,77

Eva Diminić

OŠ "Matija Vlačić"

1,77

 

 

Skok u dalj dječaci:

Petar Mitrović

OŠ "Ivo Lola Ribar"

2,03

Niko Rudan

OŠ "Matija Vlačić"

1,88

Noel Diači Hodžić

OŠ "Matija Vlačić"

1,83

 

 

 

Štafeta 4 X 50 metara djevojčice:

Ivo Lola Ribar

33:56

Vladimir Nazor

33:62

Vitomir Širola Pajo

33:69

 

 

Štafeta 4 X 50 metara dječaci:

Vitomir Širola Pajo

32:98

Matija Vlačić

33:00

Ivo Lola Ribar

34:12

 

 

 

 

 

 

Medalje ukupno danas (ATLETIKA - MLAĐI  RAZREDI):

 

ŠKOLA

ZLATO

SREBRO

BRONCA

UKUPNO

MATIJA VLAČIĆ

4

5

3

12

IVO LOLA RIBAR

3

1

2

6

VITOMIR ŠIROLA PAJO

1

 1 

2

4

VLADIMIR NAZOR

  

        1

 

1

IVAN BATELIĆ

   

1

1

 

 

Slijedeće natjecanje na ovogodišnjoj Olimpijadi planirano je za ponedjeljak 07. 11. i to odbojka za dječake u dvorani OŠ Matije Vlačića.

 

 

PR

 

 

olimpijada osnovnih škola labinštine sport sportska zajednica grada labina atletika