8. Olimpijada OŠ Labinštine: OŠ Ivo Lola ribar dominira u stolnom tenisu u svim kategorijama

21.10.2015. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Stolni tenis - dominacija OŠ „Ivo Lola Ribar"!

Današnji dan na 8. Olimpijadi OŠ Labinštine bio je rezerviran za stolni tenis u OŠ „Ivo Lola Ribar". U obje konkurencije dominirala je škola domaćin, te uzela sva 4 zlata - pojedinačno i parovi za djevojke i dječake. Jedino gdje su još mogli uzeti medalje, a nisu uspjeli, je pojedinačna ženska konkurencija gdje je srebro otišlo u Matija Vlačić, a bronca u Nedešćinu. Nedešćini je to prva medalja u stolnom tenisu u povijesti Olimpijade, a sličan uspjeh postigli su školarci iz Raše čiji su dečki uzeli broncu u parovima.

Djevojčice pojedinačno:

Djevojčica se natjecalo 14. U finalu je Emili Topčagić iz Ribara bila bolja od Matee Stipić iz Vlačića, dok je broncu za Nedešćinu osvojila rukometašica Leona Šumberac, pobjedivši  Loru Diacci iz Ribara.

1. Emili Topčagić - OŠ Ivo Lola Ribar - zlato
  2. Matea Stipić - OŠ Matije Vlačića - srebro
  3. Leona Šumberac - OŠ Vitomir Širola Pajo, Nedešćina - bronca

Djevojčice parovi:

U parovima - djevojčice natjecale su se 4 škole. Matija Vlačić je u polufinalu nakon velike borbe bila bolja od Kovačića, a Ribar od Nazora. U finalu je OŠ Ivo Lola Ribar dominirala protiv Matije Vlačića, dok su broncu uzele cure iz Potpićna.

1. OŠ Ivo Lola Ribar (Emili Topčagić, Sabina Alić) - zlato
  2. OŠ Matije Vlačića (Matea Stipić, Matea Peršić) - srebro
  3. OŠ Vladimira Nazora (Nika Bažon, Lana Kodrin) - bronca
  4. OŠ Ivan Goran Kovačić (Antonia Jurasić, Nika Carić)

Dječaci pojedinačno:

Dječaka se natjecalo 18, a apsolutnu dominaciju pokazali su dečki iz Ribara osvojivši sva odličja. Zlato je obranio Dino Murtić, učenik 6. razreda, kojem je ovo treće uzastopno zlato na Olimpijadi.

1. Dino Murtić - OŠ Ivo Lola Ribar - zlato
  2. Ivan Jurišić - OŠ Ivo Lola Ribar - srebro
  3. Antonio Lazarić - OŠ Ivo Lola Ribar - bronca

Dječaci parovi:

U parovima - dječaci natjecalo se 5 škola. Najprije su u kvalifikacijama Rašani pobjedili školu iz Čepića. Polufinale su prošli Potpićanci i naravno, Ivo Lola Ribar. U finalu je očekivano slavila škola iz Labina sa 3:0. Broncu su osvojili dečki iz Raše pobjedivši vršnjake iz Vlačića, te tako osvojili prvu medalju u stolnom tenisu za svoju školu u povijesti Olimpijade.