64% maturanata Srednje škole Mate Blažine Labin upisalo prvi izbor studijskog programa

64% maturanata Srednje škole Mate Blažine Labin upisalo prvi izbor studijskog programa

23.7.2012. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

Na temelju rezultata ispita državne mature, uspjeha u srednjoj školi i dodatnih provjera koje su proveli  pojedini fakulteti, učenici naše škole u ljetnom su roku upisali ukupno  40 različitih studijskih  programa na Sveučilištima u Puli, Rijeci i Zagrebu te na Veleučilištu u Rijeci.

Od ukupno 55 učenika naše škole,  koji su stekli pravo pristupanju ispitima državne mature u ljetnom roku,  njih 54 je uspješno položilo sve ispite obveznog dijela, a jedan učenik zbog bolesti, opravdano, nije pristupio jednom ispitu.


Od  učenika koji su s uspjehom položili sve ispite državne mature 50 ih je upisalo neki od studijskih programa u RH, jedan je učenik upisao studij izvan Hrvatske dok se tri učenika nisu upisala  u ljetnom roku. Ti se učenici mogu  prijaviti u jesenskom roku na neki od  studijskih programa na kojima je ostalo  slobodnih mjesta.


Na temelju rezultata ispita državne mature, uspjeha u srednjoj školi i dodatnih provjera koje su proveli  pojedini fakulteti, učenici naše škole u ljetnom su roku upisali ukupno  40 različitih studijskih  programa na Sveučilištima u Puli, Rijeci i Zagrebu te na Veleučilištu u Rijeci.


Analizom rezultata upisanih  učenika na studijske programe u ljetnom roku, prema kriteriju prioriteta, pokazalo  se da su naši učenici na temelju svojih rezultata u vrlo visokom postotku upisali  studijske programe koji su bili najviše ili vrlo visoko  pozicionirani na njihovoj listi želja.

 

Rezultati o broju upisanih  po izboru pokazuju  da  je 64%  naših učenika upisalo studijske programe koji su bili na prvom mjestu njihove prioritetne liste, 22% je onih kojima je to bio drugi izbor te 8% onih kojima je to bio treći izbor. Samo je 6% učenika upisalo studijski program koji je na njihovoj prioritetnoj listi bio pozicioniran na 4. 5. i 7. mjestu.

 Preuzimanje:


Upisali po izbor 2012. - pdf
Upisali po studijima 2012. - pdf

 

Srednja škola Mate Blažine Labin

 

srednja škola matura maturanti obrazovanje studenti studij