11. Olimpijada OŠ Labinštine | Zanimljiv dan na nogometu, Čepiću povijesni rezultat!

29.10.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Na malom nogometu odigrao se sličan scenarij kao i lani. Ponovo je kiksala druga po brojnosti labinska škola Matija Vlačić, te neće u borbu za medalje. U finale su iz skupine A glatko prošli Ribari, ali njima je to normalno stanje stvari, pošto su od 10 dosadašnjih finala odigrali čak 9. S druge strane, jedna mala škola iz Čepića pamtiti će ovu 11. Olimpijadu jer su po prvi put u svojoj povijesti izborili finale u nekom momčadskom sportu i to baš u onom najmasovnijem, nogometu.

U skupini A dečki iz Nedešćine iako najmlađi, pružili su odličan otpor, ali su poraženi od Ribara i Nazora, koji su zatim igrali za prvo mjesto u skupini. Iako početak utakmice nije tako nagovještavao, Labinjani su bili nadmoćni i pobjedom 4:1 osigurali prvo mjesto i svoje deseto nogometno finale, a Potpićanci će u borbu za broncu.

U skupini B škole iz Raše i Čepića glatko su dobile vršnjake iz Labina, pa su u zadnjoj utakmici dana odlučivale o drugom finalistu. Do 4 minute pred kraj bilo je još 0:0, a tada dečki iz Kovačića postižu pogodak, te do kraja čuvaju rezultat. U zadnjoj minuti samo su potvrdili pobjedu, te tako osigurali povijesno finale za svoju školu.